İlkokul öğrencilerinin hayvanları tanımasını ve sevmesini sağlamak amacıyla “Sevimli Dostlarımız” isimli eğitim programı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından başlatıldı.
TÜM
OKULLARDA HEDEFLENİYOR
2017/2018 Eğitim Öğretim yılı itibari ile Süleymanpaşa’daki Atatürk ve Aydoğdu İlköğretim okullarında başlanan eğitimin, yılsonunda Tekirdağ genelindeki tüm okulların 4. Sınıflarında verilmiş olması hedeflendiği belirtildi.
“AMACIMIZ HAYVAN SEVGİSİNİ GELECEK NESİLLERE ANLATMAK”
Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Sevimli Dostlarımız eğitim programı kapsamında Tekirdağ il genelinde 2015-2016 ve 2016-2017 Eğitim öğretim yılı itibariyle 274 okulda 26 bin 927 öğrenciye ulaştık. Amacımız yanımızda çevremizde bizimle birlikte hayatımızı paylaşmaya çalışan sahipli sahipsiz tüm kent hayvanlarının varlığını hissettirmek, onların da sevilmeye, bakılmaya ve barınmaya ihtiyaçlarının olduğunun gelecek nesillere anlatılması ve aktarılması olacaktır.” denildi.