Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 11-15 Ağustos tarihlerinde Ankara’da devam ediyor. İspanya’da yapılacak Avrupa Şampiyonasına katılacak Milli Takımımızın seçileceği Şampiyonaya 3000 e yakın 12-14 yaş grubu Taekwondocunun katılırken Flipper Spor Kulübü 4 sporcuyla katılıyor. Şampiyonada 2.gün yarışan Flipper Spor Kulübü sporcularından Saray’ın gururu Ozan Toytoğlu 61 kg Türkiye Şampiyonu oldu.

SARAY’IN GURURU OZAN TOYTOĞLU
Şampiyonada 2. Gün Yarışan Sporcularımızdan 61kg Ozan Toytoğlu Türkiye Şampiyonu oldu. 1.turu bay geçen sporcumuz, 2.turda Mersin’i 10-1, 3.turda Ordu’yu 9-0(ilk yarı çekilme), 4.turda Kayseri’yi 8-8 den altın vuruşta, Çeyrek Finalde İstanbul’u 22-2 yendi. Yarı finalin hemen başında geçirdiği ciddi sakatlığa rağmen Isparta’yı 5-4 yenerek finale yükselen sporcumuz sakat sakat yarıştığı finalde Gaziantep’e 21-8 öndeyken havlu attırarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu ve Işıl Zafer’den sonra İspanya’daki Avrupa Şampiyonasına katılacak ikinci sporcumuz oldu. Diğer sporcumuz 45kg Efe Balvan 1.turda İzmir’i 21-1, 2.turda Elazığ’ı 18-7, 3.turda İzmir’i 22-17 yenerken 4.turda Ankara’ya 40-44 yenilerek 214 kişi içinde ilk 32 de kaldı.
AVRUPA ‘DA DA BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRACAK
Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz.Dr. Oğuzhan Tokgöz:
“Çok mutluyum. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ozan çok formda ve Okullar arasından sonra Türkiye’de de Şampiyon oldu. Yarı final ve finalde Sakat sakat mücadele etti ama hedefimizden şaşmadı ve hak ettiği zirveye çıktı. İnşallah Avrupa ‘da da bayrağımızı dalgalandıracak. Efe ilk yıldız maçı olmasına rağmen çok iyi maçlar çıkardı. 1 ay sonraki Minikler Türkiye Şampiyonasında Şampiyonluğun en büyük adaylarından. Maçlar devam ediyor, inşallah güzel haberler vermeye devam edeceğiz”