Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi yardımlaşma ve dayanışma çalışmaları kapsamında öğrencileriyle gerçekleştirdiği ”Gönül Kumbaram” projesi kapsamında bu yıl Erzurum Karayazı Aydınsu Köyü İlkokulu’nu adres olarak belirledi. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Özel Okullarımız İyilikte Yarışıyor” projesi kapsamında okullarında başlattıkları uygulama ile Özel Anadolu Lisesi öğrencileri sınıf kumbaralarında oluşturdukları birikimi Erzurumlu minik kardeşlerinin yüreklerine dokunmak için projeye katıldı.

ÖZEL ANADOLU LİSESİ YARDIMLARI ERZURUM’A ULAŞTIRDI
Öğrenciler ve okul aile birliği gönüllü üyeleri ile hazırlanan paketler hediye paketi şeklinde oluşturuldu. Aydınsu İlkokulu öğretmenleri ile irtibata geçilerek 24 öğrenci için boy-kilo-beden ölçüleri alındı. Yaş guruplarına göre seçilen hediyeler okulda hep birlikte hazırlandı, götürülecek okuldaki öğrencilere kişiye özel hazırlanarak kolilendi, üzerlerine isimler yazıldı. Her öğrenciye Özel Anadolu Lisesi’nden iki öğrenci tarafından hatıra mektupları yazılarak paketlerin içine koyuldu. Kıyafetten kırtasiye malzemesine, materyalden eğitici oyunlara kadar birçok farklı hediye Erzurumlu minik kardeşleri için ÖSAL öğrencilerince paketlendi. Paketler Erzurum’a gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü projesini hayat geçirmek adına 16 Ocak Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan ve Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi ekibi Erzurum’a Aydınsu İlkokulu’na yardımları ulaştırmak üzere yola çıktı. Yola çıkan heyette Özel Anadolu Lisesi’nden okulun Kurucu Müdürü Erdem Çağman, projeyi yürüten Sosyal Yardımlaşma Kulübü Öğretmeni Sümeyye Kurt, Okul Aile Birliği adına Neslihan Altıparmak ve eşi Cemal Altıparmak yer aldı.
PAKETLER ULAŞTIRILDI
Erzurum Karayazı Milli Eğitim Şube Müdürleri eşliğinde Aydınsu İlkokulu’na yola çıkıldı. Muş Malazgit’e yakın bir konumda bulunan köye varıldığında Aydınsu İlkokulu öğretmenleri ve velileri tarafından karşılama yapıldı. Okul Müdürü Nilüfer Bektaş ve okul öğretmenlerince tertip edilen törenle ilçemiz öğrencileri tarafından gönderilen hediye paketleri açılarak öğrencilere sunuldu. Törende konuşmalar yapıldıktan sonra öğrenci velileri ile uzun süre sohbet edildi. Aydınsu İlkokulu öğrencileri hediye paketlerinden çıkan mektupları sesli şekilde okudular. Hep birlikte hatıra fotoğrafları çekildi. Karayazı Kaymakamı Eyüp Özdemir ekibi makamında ağırladı. Bu proje için ekibe teşekkürlerini iletti. Karayazı ilçesi’nde ve Aydınsu Köyü’nde ağırlanan ekip Perşembe günü dönüş yaptı.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi Okul Yönetimi konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Her yıl gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projemizi bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl Adıyaman’da, bu yıl Erzurum’da köy okullarındaki minik yüreklere dokunduk. Biz okulumuzda kumbaralarımızı iyiliği öğrencilerimize benimsetmek adına hazırladık ve öğrencilerimizin gönüllü duruşu bizi oldukça mutlu etti. Bu projemize destek veren gönüllülere, yardımların Erzurum’a ulaştırılmasında emeği geçenlere ve Karayazı’da bizi karşılayarak bizlere Anadolu misafir perverliğini gösteren herkese, ayrıca okulumuz öğrenci, öğretmen ve velilerine ÖSAL Okul Yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.