Her yıl okulu farklı yarışmalarda temsil eden öğrencilerini başarılı sonuçları doğrultusunda ödüllendiren Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi, bu yılda 1. dönem ilçe genelinde gerçekleştirilen yarışma ve faaliyetlerde derece elde eden öğrencilerine okul kapsamında gerçekleştirilen törenle başarı ödüllerini sundu. Başarılı öğrencileri kutlayan Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi Yönetimi, dereceye giren öğrencilere altın lira hediye etti. Ödüllerini alan öğrenciler örnek bir davranış göstererek ödüllerini okulun sosyal yardımlaşma ve dayanışma kumbarasına bağışladı.

HEM OKUL HEM SARAY ADINA ÖVÜNÇ KAYNAĞI OLDULAR
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi, 1. Dönem ilçe genelinde yapılan yarışma ve faaliyetlerde derece elden öğrencileri ödüllendirdi. Derece elde eden öğrenciler isimleri okunarak davet edildi ve tüm okulun huzurunda ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin başarılarının anlatıldığı törende, ilçe çapında gelen bu başarıların hem okul hem Saray ilçesi adına bir mutluluk ve övünç kaynağı olduğu belirtildi. Bu başarının her dönem artarak devam etmesinin ve bu başarıların tüm öğrencilere örnek teşkil etmesinin arzu edildiği vurgulandı.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ALTIN HEDİYE EDİLDİ
”Öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi olan Öykü ÖKÇÜN, ”15 Temmuz” konulu kompozisyon yarışmasında ilçe ikincisi olan Burak ZEYTİNLİ, Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında ilçe ikincisi olan C. İclal ŞAHİN ve aynı yarışmada ilçe üçüncüsü olan Aslı BAYAR’a ödülleri sınıf ve ders öğretmenleri tarafından sunularak alkışlandı.
TEBRİK ETTİ
Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından bir konuşma yapan okul müdürü Salim Tamgaç öğrencileri bu başarılarından dolayı tebrik ettiklerini, başarılarının artarak devam etmesini dilediklerini söyledi. Ödüllerden çok daha önemli olan bir hissin başarmak hissi olduğuna vurgu yapan Salim Tamgaç, öğrencilerin elde ettikleri bu başarıların öğretmenler ve veliler içinde bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi ve tekrardan öğrencileri tebrik etti.
ÖDÜLLERİ OKUL KUMBARASINA BAĞIŞLADILAR
Okul tarafından öğrencilere sunulan hediyelerin öğrenciler tarafından okulun sosyal yardımlaşma ve dayanışma kumbarasına yardımlarda kullanılmak üzere bağışladıklarının dile getirilmesi öğrenciler ve öğretmenler tarafından törende uzun süre alkışlandı. Konu ile ilgili okulun sosyal medya hesabından açıklamada bulunan okul yönetimi bu başarılı ve duyarlı öğrencileri tebrik ettiklerini bildirdi.
“MUTLULUĞUMUZ TAÇLANIYOR”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan okul müdürü Salim TAMGAÇ ”Başarı bir mutluluktur. Mutluluk ise tarifi zor bir duygudur. Ancak mutluluk insanlar için önemli bir duygudur. Bu başarılar hem bizi hem velilerimizi mutlu etmekte. Bu bakımdan okulumuzun her alanda başarılı olması için çabalıyoruz. Kendilerine sunulan hediyeleri toplumun ihtiyaç sahibi kesimlerine ulaştırılacak yardımlar kapsamında kullanılması adına kumbaraya bağışlayan öğrencilerimizin bize yaşattığı mutluluk ise apayrı. Bu bizlere iki buçuk yıl önce başladığımız okul hayatımızın ”İyi Eğitim, İyi İnsan” hedefiyle oluşturduğumuz felsefemizin amacına ulaşıyor olduğunu da göstermektedir. Bu bakımdan mutluluğumuz ayrıca taçlanmış oluyor.” dedi.