Hayata geçirdiği projeleriyle üç yıldır adından sıkça söz ettiren Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi kuruluşunun üçüncü yılı olan 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Çanakkale Savaşı’nın tarihteki yeri ve önemini Çanakkale Şehitliği’nde yerinde gezerek öğrendi.
Serin ve ara ara yağmurlu bir havaya rastlanılmasına rağmen şehitliği rehberler eşliğinde dolaşan öğrenciler dinledikleri hikayelerle duygu dolu anlar yaşadılar.

KATILIM YOĞUN OLDU
Her yıl okulda düzenlenen bir törenle Çanakkale Şehitleri’ni anan okul öğretmen ve öğrencileri tarafından bu yıl Çanakkale Savaşı Anma Etkinlikleri’ne yeni bir yaklaşımla okulun tüm personeli ve öğrencilerine yönelik bir Çanakkale Şehitliği Gezisi programı organize edildi. 24 Mart Cumartesi günü 4 araçlık kalabalık bir gezi düzenlendi. Gerçekleştirilen geziye hastalık ve ailevi durumların dışındaki öğrenciler ve okul personelinin tamamı katıldı.
YAĞMUR ENGEL OLMADI
Serin ve ara ara yağmurlu bir havaya rastlanılmasına rağmen şehitliği rehberler eşliğinde dolaşan öğrenciler dinledikleri hikayelerle duygu dolu anlar yaşadılar. Gerçekleştirilen gezi ile toplumda farkındalık oluşturmayı da hedefleyen öğrenci ve öğretmenler bu duygusal anları sosyal medya hesaplarından paylaşarak her gencin Çanakkale Şehitliği’ni gezmesi ve tarihini burada yerinde öğrenmesi gerektiğine vurgu yaparak dikkat çektiler.
“BÜYÜK DESTANI YERİNDE ÖĞRENMELERİNİ HEDEFLİYORUZ”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi Okul Yönetimi         “Millet olarak tarihimizi anlamanın yolunun Çanakkale’yi anlamaktan geçtiğinin farkında olmalıyız. Geçmişimizden dersler çıkararak gelecekte aynı hatalara düşmemeli; yarınlarımızı şekillendirmek adına gençlerimizin tarihini bilen, tarihten dersler çıkaran bireyler olarak hayata atılmalarını sağlamalıyız.  Bu bizim için çok önemli. İşte bu yüzden biz her yıl Çanakkale Destanını öğrencilerimizle birlikte hazırladığımız bir törenle anıyor ve şehitlerimizi yad ediyoruz. Ancak bu yıldan itibaren her yıl aramıza yeni katılan öğrencilerimize birlikte birde Çanakkale Şehitliğini gezdirerek, yerinde anlatımlarla bu büyük destanı onlara anlatmayı, gençlerimizin bu önemli savaşta yaşananları yerinde öğrenmelerini sağlamayı hedefliyoruz.” denildi.