Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi ve Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi işbirliği ile düzenlenen öğrencilere yönelik, Madde bağımlılığı semineri 8 Şubat Perşembe günü saat 15.00’da Saray Müftülük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminere konuşmacı olarak katılan Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi Psikiyatri Uz. Dr. Ufuk Çalışkan öğrencilere bağımlılık, bağımlılık döngüsü, bağımlılık yapıcı maddeler, maddelerden uzak durmanın yolları, madde kullanımının olumsuz etkileri hakkında detaylı bilgi verdi.

Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik, madde bağımlılığı konulu seminer 8 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi. Dünya sigarayı bırakma günü olan 9 Şubat öncesinde gerçekleştirilen seminerde öğrencilere “Bağımlılık, Bağımlılık Döngüsü, Bağımlılık Yapıcı Maddeler, Maddelerden Uzak Durmanın Yolları, Madde Kullanımının Olumsuz Etkileri ve Sonuçları, Nasıl Reddederiz” konuları anlatıldı.
HAYIR DEMENİN ÖNEMİNİ VURGULADI
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen semineri Çerkezköy Optimed Hastanesi doktorlarından Psikiyatri Uzmanı Ufuk ÇALIŞKAN gerçekleştirdi. Öğrencilerle etkili bir iletişim gerçekleştiren Ufuk ÇALIŞKAN öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Esprili bir dille öğrencilerin sorularına açıklamalar getiren ÇALIŞKAN ile öğrenciler arasında neşeli anlar da yaşandı. Ayrıntılı bilgilere yer verilen seminerde Ufuk ÇALIŞKAN özellikle bağımlılık yapan maddelerden uzak durmanın yolları hakkında dost tavsiyesi konusunun üzerinde özenle durarak gençlere arkadaşlarına, çevrelerindeki insanlara ve dikkat etmeleri ve madde kullanan kişilerden uzak durmalarının gereğini ısrarla vurguladı.  Hayır demenin maddeden korunma adına önemli olduğuna dikkat çeken ÇALIŞKAN hayır demenin yollarını öğrencilerle birlikte arayarak, herhangi bir madde konusunda yapılan tekliflere hayır diyebilmenin hayati önem taşıdığını belirtip bir takım tavsiyelerde bulundu.
GELECEK KUŞAKLARIN BAĞIMLILIKTAN KORUNMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Kürsüye davet edilen Okul Müdürü Salim TAMGAÇ yaptığı konuşmada seminer için emek harcayanlara teşekkürlerini iletti. Milletimizin yarını olan gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları gerektiği konusunda düşüncelerini bildirerek gençlere tavsiyelerde bulundu. Özellikle son zamanlarda madde bağımlılığı konusunda ülkemiz ve eğitim camiamız genelinde önlem alma çabalarının yoğunlaştığına dikkat çeken TAMGAÇ, bunun oldukça önemli olduğunu ve gelecek kuşakların bağımlılıktan korunmasının önemine dikkat çekti.

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ
Törenin sonunda semineri gerçekleştiren Psikiyatri Uzmanı Uz. Dr. Ufuk ÇALIŞKAN ayrıca seminerin gerçekleşmesinde emeği geçen Optimed Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumluları Nagihan AKTAŞ ve Metin DEMİRTAŞ’a teşekkür plaketleri sunuldu.