Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Saray İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Polislerin gününü kutlayan Özel Lise, ülkenin güvenliği için her türlü fedakârlığı gösteren emniyet mensuplarının her zaman yanındayız mesajı verdi.

ÖZEL LİSEDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Saray İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Okul yöneticileri, görevli öğretmenler, her sınıftan bir sınıf temsilcisinin yer aldığı ziyarette Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan da öğrenci ve öğretmenleri yalnız bırakmadı. Ziyaret esnasında resim öğretmeni Figen Metin’in çizmiş olduğu tablo İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu’na takdim edildi.
PASTA KESTİLER
Özel Lisenin günün anlamına binaen yaptırmış olduğu pastayı İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan ve Okul Kurucusu Erdem Çağman birlikte kesti. Kesilen pasta emniyet mensuplarına ve konuklara ikram edildi.
POLİS TEŞKİLATIMIZIN 173. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerinden okul adına konuşma yapan Aslı Bayar, “Geçirdiğimiz en zorlu günlerde fedakârca mücadele eden, 24 saat yılmadan toplumda huzuru sağlamak için sorunların üstüne cesaretiyle yürüyen, teröre-zorbalığa karşı göğüs geren, suçu önleyen ve suçluları adaletin kollarına teslim eden, işlerini her daim üstün görev anlayışı ve gayretle yerine getirdiğini bildiğimiz ve inandığımız kahraman milletimizin kahraman insanları, değerli polislerimizin, polis teşkilatımızın 173.kuruluş yıl dönümünde ‘’Polis Günü’nü’’ kutluyor, bu vesileyle görevi başında şehit düşmüş tüm kahraman polislerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.’’ diyerek duygulara tercüman oldu.
TÜRK BAYRAĞI VE KUR’AN-I KERİM TAKDİM EDİLDİ
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kübra Akbayır, “Dinimizin rehberi, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ve milletimizin bağımsızlığının sembolü ay yıldızlı al bayrağımızı sizlere arz ederim. Allah’ım bizleri Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinden ayırmasın. Bizi Kur’ansız, ezansız, bayraksız ve vatansız bırakmasın.’’ diyerek emniyet müdürüne Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdiminde bulundu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Saray İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu öğrencilere tüm polisler adına bu anlamlı kutlama için teşekkür etti.  Öğrencilere seslenen Terzioğlu “Sizlerin bugün burada takdim ettiğiniz hediyeler önce kalbimizde sonra da hiç zarar görmeyecek kıymetli yerlerde saklanacaktır” dedi.
MÜDÜR ASLAN POLİSLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI
10 Nisan Polis Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, “Toplumun huzuru için canını ortaya koyan fedakar polislerimizin polis gününü kutlarım, bu milletin huzuru ve güvenliğini sağlamak adına canını ortaya koymuş şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim” dedi.
HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ
Çeşitli ikramlar gerçekleştirilerek bir süre sohbet edildikten sonra günün anısı olması açısından hatıra fotoğrafları çekildi. İlçe emniyet müdürü öğrencilere kapıda tek tek teşekkür ederek uğurladı.
“AMACIMIZ EMNİYET MENSUPLARININ ÖNEMİNİ VURGULAMAK”
Kurumdan yapılan açıklamada “Bu ziyaretteki en büyük amacımız,  ülkemizin güvenliği için her türlü fedakarlığı gösteren saygıdeğer emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Günü’nü kutlamak ve onların bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamaktı. Okul yöneticilerimiz, görevli öğretmenlerimiz, her sınıftan bir sınıf temsilcimiz ile yola koyulduk.” denildi.