Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği Muharrem ayı dolayısıyla bugün saat 12.00’da Halk Pazarı’nda beş kazan aşure dağıttı.

Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği bu yıl 11’incisi düzenlediği aşure etkinliğinde 3 bin 500 kişiye aşure dağıttı.
AŞURE DUASI YAPILDI
İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu tarafından aşure duası yapıldı. Dua sonrası birlik, beraberlik ve bereket temennileri ile açılan kazanlardan yüzlerce vatandaşa ikramda bulunuldu.
“AMACIMIZ HOŞGÖRÜ, BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARINI PEKİŞTİRMEK”
Aşure dağıtımı sonrası açıklamalarda bulunan Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmük,”Dernek olarak her yıl geleneksel olarak halkımıza aşure dağıtıyoruz. Bu yıl 11’incisi gerçekleştirdiğimiz etkinlikte 3 bin 500 kişiye aşure dağıttık. Amacımız hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek, manevi değeri yüksek olan bu günlerde kaynaşmayı sağlamaktır. Aşure dağıtma geleneğimizi bundan sonraki senelerde de büyüterek devam ettireceğiz” dedi.
KİMLER KATILDI?
Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği’nin gerçekleştirdiği aşure ikramına Saray Kaymakamı Alp Arslan, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Özgül ve Yönetimi, Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ergun Er, CHP İlçe Teşkilatı, Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Özen, Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmük, Saray İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.