Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın Oda seçimlerinde verdiği sözü tutarak, Odalar Birliği’nin ilk toplantısını Saray’da gerçekleştirdi. Bugün saat 09.00’da Filiz Et Mangal’da gerçekleştirilen toplantıda, Tekirdağ Odalar Birliği olarak Saray’ı çok sevdiklerini söyleyen Sami Kayın, “Saray’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Bunun için ilk toplantımızı Saray’da gerçekleştirdik” dedi.
ESNAF1
Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Saray’da düzenlediği kahvaltı ile İlçemiz Protokol Üyeleri ve Oda Başkanları ile biraraya geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Bugün saat 09.00’da Filiz Et Mangal’da düzenlenen Kahvaltıya Saray Kaymakamı Hüseyin Öner, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Demir, İlçe Emniyet Müdürü Murat Tabak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, Tekirdağ ve İlçelerdeki Odaların Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

SARAY’I ÇOK SEVİYORUZ
Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın protokol üyelerine, oda ve kooperatif başkanlarına kahvaltıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan seçimlerde Tekirdağ’ın bütün ilçelerinden esnafımızla bir araya geleceğimizin sözünü vermiştik. Bugün bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Saray’ı çok sevdiğimizi her zaman ifade ediyoruz. Saray’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Bunun için ilk toplantımızı Saray’da gerçekleştirdik” dedi.
ESNAF2
YEREL ESNAFA GÜÇ KATACAĞIZ
Yerel esnafa güç kazandırmak için farklı çalışmalar yapacaklarını söyleyen Kayın, Yerel esnafımız vergisini kazandığı yerde ödeyerek ilçesine güç ve değer katıyor. Bu yüzden esnafımızın daha güçlü hale gelmesi, büyük firmalara karşı ayakta kalabilmesini sağlamak zorundayız. Yapacağımız afiş, billboard gibi dış mekan çalışmaları ile vatandaşlarımızı her zaman yanında olan esnaftan alışveriş yapması için bilgilendireceğiz” dedi.

ESNAFIMIZ İLÇEMİZİN CAN DAMARI
Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Öner, şunları ifade etti:
“Öncelikle bu anlamlı kahvaltı organizasyonunu hazırlayan Oda Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tarz etkinlileri esnafımızın birlik ve beraberliği sağlaması ve güçlendirmesi açısından çok faydalı buluyorum. Esnafımız ilçe ekonomimizin can damarı, olmazsa olmazıdır. Esnafımızın ekonomik alanda güçlenmesi Sarayımızın güçlenmesine ve büyümesine katkı sağlayacaktır. Kaymakamlığımız ve ilçe esnafımız bugüne kadar yaptığı çalışmakları istişareyle gerçekleştirmiştir. Özelikle yeni yüksekokul binası yapımında sağladığı desteklerden ötürü esnafımıza müteşekkiriz” dedi.
ESNAF
ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’da Oda Başkanlarını Saray’da görmekten, ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla esnafımızın yanında olmaya çalıştık. Bugünden sonra da yerel yönetim olarak esnafımızın güçlenmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ODA BAŞKANLARI FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU
Kahvaltı sonrası Oda ve Kooperatif Başkanları kendi aralarında toplantı yaparak, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.