Bu yıl 10. düzenlenen Atatürk Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda Kupa dün akşam oynanan maçla sahibini buldu. Saray Belediye Stadı’nda oynanan final maçında Demirel Sigorta&Şık Berber – Malkoç İddia takımları karşılaşırken, maç boyunca rakibine karşı üstün bir oyun sergileyen Demirel Sigorta&Şık Berber, Malkoç İddia’yı 4-2’yle geçerek şampiyonluğa uzandı.
Şampiyon Demirel Sigorta&Şık Berber3
Saray Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Atatürk Kupası Halı Saha Turnuvası’nda şampiyon Demirel Sigorta&Şık Berber oldu.
FİNAL MÜCADELESİ NEFESLERİ KESTİ
Birbirinden zevkli maçlara sahne olan Atatürk Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’na bu sene 16 takım katıldı. Oynanan 32 karşılaşma sonucunda finale Demirel Sigorta&Şık Berber – Malkoç İddia yükseldi.
Kıran kırana mücadelenin yaşandığı final mücadelesinde rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Demirel Sigorta&Şık Berber ilk yarıyı Bekir ve Gurur’un golleri 2-0 önde tamamladı. İlk yarı bu skorla tamamlanırken, ikinci yarının başında Aytun’la bir gol daha bulan Demirel Sigorta&Şık Berber skoru 3-0’a taşıdı. Bu golden kısa bir süre sonra malkoç İddia penaltı kazanırken, topun başına geçen Mert meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak skoru 3-1’e getirdi. Bu gol sonrası moral bulun ve rakip kaleye baskısını artıran Malkoç İddia yakaladığı fırsatları gole çeviremeyince farkı kapatma şansını da elinden kaçırdı.
Şampiyon Demirel Sigorta&Şık Berber1
ŞAMPİYON TAKIM BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI
Hızlı gelişen Demirel Sigorta&Şık Berber atağında Mehmet şık bir gole imza tarak maçın skorunu 4-2 olarak tayin etti. Son düdüğün çalması ile birlikte Demirel Sigorta&Şık Berber oyuncuları büyük sevinç yaşarken, ikinci olan Malkoç İddia takımında ise mağlubiyetin üzüntüsü hakimdi. Turnuva Üçüncülük mücadelesinde Aydınoğlu İnşaat&Onur Restaurant takımı sahaya çıkmayınca, Yaylacı İnşaat turnuvanın 3’üncüsü oldu.
EN CENTİLMEN TAKIM SAFAALAN OLDU
Atatürk Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda en centilmen takım Safaalan olurken, gol kralları Gurur Üstünoğlu oldu. Turnuvanın en centilmen oyuncusu ise Murat Aslan Alp oldu. Maç sonrası turnuvada mücadele den oyuncuların hep birlikte basına poz vermeleri ve birbirlerini kutlamaları Atatürk Kupası’nın ismine yakışır bir şekilde tamamlandığını gözler önüne serdi.
ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKANLARI KUTLUYORUM
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, final karşılaşması sonrası yaptığı konuşmada centilmence mücadele eden takımları kutlayarak, turnuvada emeği geçen herkese teşekkür etti. Atatürk Kupası’nın ismine yakışır bir şekilde tamamlandığını söyleyen Başkan Çoban, “Turnuvaya katılara Atatürk’e ve Cumhuriyete sahip çıkan sporcularımızı kutluyorum. Onlar Mustafa Kemal’in ‘Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklı olanının severim’ sözüne oynadıkları, futbolla, centilmence davranışları ile layık olduklarını göstermişlerdir. Bu turnuva boyunca Saray’ın bir spor kenti olduğunu hep birlikte gördük. Spora desteğimizi artırarak, Sarayımız spor noktasında çok daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.
Şampiyon Demirel Sigorta&Şık Berber (2)
KUPALAR TAKDİM EDİLDİ
Başkan Çoban konuşmasının ardından Turnuvada şampiyon olan Demirel Sigorta&Şık Berber’e kupasını takdim etti. Turnuvada dereceye giren diğer takımlara ve başarılı sporculara Belediye Meclis Üyeleri, Banka Müdürleri ve Sarayın sevilen simaları tarafından ödülleri verildi. Ayrıca Saray Devlet Hastanesi’nden maçlar süresince stada hazır bulunan sağlıkçılara ve Saray’da sporun gelişmesine katkı sunanlara plaketleri takdim edildi.