Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasında deplasmanda Göztepe’yi 1-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Cim Bom’un 21. Şampiyonluğu tüm yurtta olduğu gibi Saray’da da coşkuyla kutlandı.

Ligin 34. haftasına ikinci sıradaki Fenerbahçe’nin 3 puan önünde başlayan Galatasaray, bu avantajını Göztepe karşısında iyi kullandı ve rakibini mağlup ederek şampiyonluk kupasını kazandı.
SARAY’DA ŞAMPİYONLUK ÇOŞKUSU
Cim Bom’un 21. şampiyonluğu Saray’da coşkuyla kutlandı. Maçın son düdüğünden sonra Atatürk Alanına akın eden Galatasaraylılar, marşlar ve sloganlarla şampiyonluğu doyasıya kutladılar. Sarı Kırmızılı bayraklar ile Atatürk Alanı’nda toplanan Şampiyon Galatasaray taraftarı yakılan onlarca meşale ile geceyi aydınlattı.
BAŞKAN ÇOBAN’DA KUTLAMALARA KATILDI
Galatasaraylılığıyla bilinen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’da şampiyonluk coşkusuna ortak oldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması kapsamında düzenlenen Grup Gündoğarken konseri için Atatürk Alanı’na kurulan sahneye, Galatasaray taraftarlarıyla birlikte çıkan Başkan Çoban, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Galatasaray’ın şampiyonluğunu bir arada kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.