Süper Amatör Ligin ilk yarısında yaşanan sakatlıklar ve oyuncuların aldığı  cezalar nedeniyle zorlu bir süreç yaşayan Saray Belediyespor, ligin ikinci yarısına 3 yeni transfer yaparak başladı.

Yeşil Beyazlı temsilcimiz İstanbul Zara Ekinlispor’dan Burak Güngör’ü, Çerkezköy Doğanspor’dan Soner Yavuz’u ve Çorlu Trakya Balkanspor’dan Tansu Tekir’i transfer etti.
GÜRHAN ERGEN’DEN SARAY BELEDİYESPOR’A BİR TRANSFER DAHA
Zara Ekinlispor’dan alınan Burak Güngör transferine Saray’ın önde gelen iş adamlarından, Saray Belediye Meclis Üyesi Gürhan Ergen sponsor oldu. Ergen sezon başında da 2.lig, 3.lig ve bal liglerinde oynayan 24 yaşındaki Aykut Öngel’in transferine sponsor olmuştu. Her zaman Saray Belediyespor’un yanında olan Gürhan Ergen, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Saray’a, Saray Belediyespor’a sahip çıkacaklarını ve her türlü katkıyı vereceklerini belirtti.
GÜRKAN KESİM’DE DESTEĞİNİ SUNDU
Soner Yavuz ve Tansu Tekir’in transferleri de İş Adamı Gürkan Kesim’in desteği ve Saray Beldiyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy ve Saray Belediyespor Kulüp Başkan Yardımcısı Levent Köksalan’ın girişimleriyle gerçekleşti.
AKSOY TEŞEKKÜR ETTİ
Yeni transferler hakkında açıklamalarda bulunan Saray Belediyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy, “Sezon öncesi iyi bir kadro oluşturduk ve sezona da iyi bir başlangıç yaptık. Fakat yaşanılan sakatlıklar, önemli oyuncularımızın uzun süreli cezalar almaları takımı sıkıntılı bir sürece soktu. İkinci yarı ile birlikte takıma 3 önemli takviye yaptık. Sakat oyuncularımızdan bazıları iyileşti, bazıları ise yavaş yavaş takıma dönmeye hazırlanıyorlar. İkinci yarı ile birlikte oynadığımız 3 maçtan 2 beraberlik ve 1 galibiyet ile ayrıldık. Takımızın bundan sonra kolay kolay maç kaybetmeyeceğini düşüyorum. Bu transferlerin gerçekleşmesinde destekleri olan Gürhan Ergen ve Gürkan Kesim’e ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
TRANSFERLER TAKIMA OLUMLU KATKI YAPTI
Üç oyuncunun da takıma katılmasıyla birlikte hem kadrosunu güçlendiren hem de kadro derinliğini sağlayan Saray Belediyespor, ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçta 2 beraberlik ve 1 galibiyet elde ederek önemli bir çıkışa imza attı.