CHP Saray İlçe Örgütü yayınladığı basın açıklaması ile AKP Saray İlçe Teşkilatı’nın ‘Saray Devlet Hastanesi’nin hekim kadrosunu güçlendireceğiz’ vaadinin havada kaldığını açıkladı. Saray Devlet Hastanesinde görevli dâhiliye uzmanı Ahmet Küçükarda’nın anlaşılamayan bir nedenle görevinin sonlandırılıp 5 dâhiliye uzmanı olan Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmesine de tepki gösteren CHP Saray İlçe Örgütü, AKP Saray İlçe Teşkilatına “Saray Halkı mı, doktor mu yoksa ikisi birden mi cezalandırılıyor?” sorusunu yöneltti.

CHP Saray İlçe Örgütü’nün ‘Saray halkı mı, doktor mu yoksa ikisi birden mi cezalandırılıyor?’ başlıklı basın açıklaması şu şekilde:
AKP’LİLERİN SÖZLERİ HAVADA KALDI
“Geçtiğimiz aylarda Saray Devlet Hastanesi’nin güçlendirileceğini söyleyen AKP yöneticilerinin sözleri havada kaldı. Uzman doktor kadrosu şuan sadece çocuk hastalıkları ve kadın doğum alanında birer uzman doktor ile hizmet vermekte. Sadece dâhiliye alanında 1 olan Uzman Doktor sayısı ikiye yükselmişti. En yoğun hastanın olduğu bu bölümde sevinç kısa sürdü.  Öğrendiğimize göre ilçemizde 1.5 yıldır görev yapan dahiliye uzmanı Ahmet Küçükarda anlaşılamayan bir nedenle Saray Devlet Hastanesi’ndeki görevi sonlandırılıp, 5 dahiliye uzmanı olan Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmiş.
SARAY HALKI VE DOKTORUMUZ MAĞDUR EDİLMİŞTİR
Saray halkının tamda iki dâhiliye uzmanı olmasına sevindiği anda gecesini gündüzüne katarak hem randevulu hem sıra alan hem de yatan hastalara büyük özveri ile bakan dahiliye uzmanı Ahmet Küçükarda’nın istediği dışında Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne görevlendirilmesini öncelikle Saray halkının ve doktorumuzun cezalandırılması ve mağdur edilmesi olarak görüyoruz.
İMZA KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ
Saray halkının yakından tanıdığı doktorumuzun en kısa sürede hastanemize geri gönderilmesini talep ediyoruz. Bu talebimizin ne kadar haklı olduğunu en kısa sürede başlatacağımız imza kampanyası katılımı ile ilgililere duyururuz.”