Ülke genelinde olduğu gibi Saray’da yaklaşan 24 Haziran seçimlerine kilitlenmiş durumda. Saray İlçe merkezinde siyasi partilerin açık hava reklam çalışmaları (bayrak, afiş ve pankart) incelendiğinde MHP ve İyi Parti’nin hâkimiyeti dikkat çekiyor. Türkiye genelinde iktidar olan AKP ile yerelde iktidarı elinde tutan CHP’nin Saray ilçe merkezinde sönük kalmaları dikkati çeken bir diğer ayrıntı.

İLÇE MERKEZİNDE MHP VE İYİ PARTİ GÖRSELLERİ YOĞUNLUKTA
Tüm yurtta olduğu gibi Saray’da da seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken, CHP ve AKP özellikle afiş ve pankart çalışmalarında MHP ve İYİ Parti’nin gerisinde kalıyor. MHP’nin ilçe binasının Atatürk Alanı’nda olmasının da etkisiyle alanda MHP’nin afişleri ağırlıkta. Diğer partilerse alana henüz afiş asabilmiş durumda değil. Çerkezköy Caddesinde de İYİ Parti ve MHP ve AKP arasında kıyasıya bir rekabet var. İYİ Parti’nin seçim arabaları sokakları boş bırakmıyor. 24 Haziran seçimlerine kısıtlı bir bütçeyle girmesine karşın yoğun propaganda yapan İYİ Parti,  dinamik kadrolara sahip olduğunu da ortaya koyuyor.
CHP DURGUN
Saray CHP’nin yıkılmaz kaleleri arasında gösterilmesine rağmen bu seçimde hem afişler hem de seçim arabaları ortalıkta fazla görünmüyor. Muharrem İnce’nin rüzgârı arkasına aldığı bir dönemde parti olarak da İnce’nin gerisinde kalmak istemeyen CHP, yerelde iktidar olduğu Saray’da istenilen etkiyi bir türlü gösteremiyor.  CHP Saray İlçe Teşkilatı en son, seçim bürosunda sadece birinci ve ikinci sıradaki milletvekillerinin afişlerinin yer almasıyla gündeme gelmişti.