Saray Kaymakam V. Mehmet Yüzer, 15 Mayıs Salı günü saat 14.30’da 24 Haziran seçimleri için aldıkları güvenlik tedbirlerini ve miting yapılacak yerlerin nereleri olduğuna ilişkin siyasi parti temsilcilerini bilgilendirme toplantısı yaptı.

KİMLER KATILDI?
Saray Kaymakam V. Mehmet Yüzer, 15 Mayıs Salı günü saat 14.30’da 24 Haziran seçimleri için alınan güvenlik tedbirleri ve miting alanları ilgili siyasi parti temsilcileri ve kamuoyunu bilgilendirme toplantısı yaptı. Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya Saray İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, CHP İlçe Başkanı Akın Aytaç, MHP İlçe Başkanı Lütfü Mercan ve İYİ Parti Başkan Yardımcısı Sinan Kandemir katıldı.
HOŞGÖRÜ VE UYUM İÇERİSİNDE SÜRECİ YÜRÜTSÜNLER
Saray Kaymakam V. Mehmet Yüzer, “Seçimlerin güvenliği ile ilgili toplandık. Benim görevim seçimin dış güvenliğini sağlamak. Seçime giderken propaganda döneminde herkes vatandaşa anlatabileceği bir şey varsa onu rahatça anlatsın. Bu süreci partiler hoşgörü ve uyum içerisinde yürütsünler. Herkesin demokrasiye, hukuka ve vatandaşlarımızın özgür iradesine güvenmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
GÜVENLİK TEDBİRLERİ ANLATILDI
Toplantıda seçim için alınan önlemlere değinilirken gerekli durumlarda güvenlik tedbirlerinin sıklaştırılması da konuşuldu. Seçim sürecinde kamu binaları, camii ve okul binaları gibi kapalı alanlarda seçim toplantıları yapılamayacağını ve metruk binalar, kamu binaları gibi binalara da resim, afiş, ilan ve duyuru asılamayacağı kaydedildi. Afiş ilanların nerelere ve nasıl asılacağının anlatıldığı toplantıda, mitinglerin nasıl yapılacağı ile ilgili yasa ne gerektiriyor ise, o şekilde yapılması gerektiğini belirtti. Toplantının amaçlarından birisinin de her vatandaşın hür iradesini sandığa sağlıklı bir biçimde yansıtmak olduğunu söyleyen Kaymakam V. Yüzer, oy verme sürecinde seçimi etkileyecek olumsuz bir olayın olması halinde vatandaşların kolluk kuvvetlerine bildirmesini istedi.