CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yüceer, “Sınırsız sevginin, engin hoşgörünün simgesi olan annelerimiz her daim çocukları için sığınılacak en vazgeçilmez limandır” dedi.
ANNE GÖLGESİNDE HUZUR BULDUĞUMUZ DEV ÇINARDIR
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yüceer, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Annelik, anlatılamaz sevginin, tarifi mümkün olmayan fedakârlığın, feragatin ve sabrın ifadesidir. Güvendir anne, karşılık beklemeden verilen sevgidir, gölgesinde huzur bulduğumuz dev çınarlardır. Sınırsız sevginin, engin hoşgörünün simgesi olan annelerimiz, her daim çocukları için sığınılacak en vazgeçilmez limandır.
ANNELERİMİZ HER ZAMAN YOL GÖSTERİCİ OLMUŞTUR
Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol gösterici olmuştur. Hepimiz biliriz ki; yaşımız kaç olursa olsun, ne olursak olalım bizi bağrına basacak bir anne kucağı, vereceği haklı bir anne nasihati vardır. Üzerimizde sonsuz emeği olan annelerin, daha ötesi tüm kadınların hak ettiği eşit haklara sahip dünyayı yaratmak, hepimizin, tüm toplumun görevidir. Ancak, ülkemiz bir Anneler Günü’ne daha, çağdaş, demokratik Türkiye’ye yakışmayacak bir tabloyla girmektedir. Kadın-erkeği eşit görmeye çağ dışı bir zihniyetin iktidarıyla birlikte kadın ve kadın hakları kıskaca alınmış, Medeni Kanun’la kazandığı hakları kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlardır.
ANNELERİN SEVGİSİ BARIŞI VE HUZURU GETİRECEKTİR
Eğitimde, sağlıkta, siyasette, istihdamda, toplumsal yaşamda eşit olmayan, şiddetin pençesindeki kadınlar birincil insan hakkı olan yaşam hakkını korumanın peşine düşmüşlerdir. Ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınlarını inşa edecek olan annelerin sevgisi, hoşgörüsü, bu ülkeye barışı ve huzuru getirecektir.  Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka hiçbir değer olmadığını bilen, onlar için saygın yaşam koşulları sağlayan toplumlar insanlığın yüz aklarıdır.
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Yüzlerinden gülücüğün eksik olmadığı günler dileğiyle, çağdaş uygarlık yolunda Atatürk ilke ve inkılâplarını kendisine rehber edinen, Cumhuriyetimizin temeline harç koyan eli öpülesi kadınlar başta olmak üzere,  tüm annelerin, yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”