‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ Tekirdağ startını Saray’da verdi. Saray Spor Toto Spor Salonu’nda dün gerçekleşen proje buluşmasında İlkokulu 3. Sınıfta okuyan 567 öğrenci yetenekleri ortaya koydu.


ÜST DÜZEY SPORCU ADAYLARI ORTAYA ÇIKARILACAK

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Saray’da başladı.
UÇAK VE ÇÜREN PROJE KAPSAMINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Saray Spor Toto Spor Salonu’nda dün saat 10.00’da başlayan projenin çalışmalarını Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Saray İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fehmi Çüren yerinde inceledi.
BİLİM KURULU DEĞERLENDİRME YAPACAK
7 Mayıs 7 Haziran tarihleri arasında devam edecek olan proje İl ve ilçeler dahil, okullarda eğitim alan 3. sınıf öğrencilerinden yaklaşık 12 bin kişi yetenek taramasına alınacak. Saray’dan da 567 öğrenci proje kapsamında yeteneklerini sergiledi. Saray Spor Toto Spor Salonu kurulan parkurda elektronik cihazlar ile akademisyenlerin denetiminde, alanında uzman beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından öğrencilerin ölçümleri yapılıp, sonuçları bilim kurulu tarafından değerlendirilmeye alındı. Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilerek ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilecektir.