Saray Belediyesi Streetball Turnuvası renkli ve çekişmeli geçen maçlarla nefesleri kesti. 5 kategori de 45 takım ile 140 sporcunun katıldığı turnuvanın büyükler finalinde Saray Doğayı Koruma Derneği ve Aydınoğlu İnşaat takımları karşılaştı. Çekişmeli geçen mücadelede 15-10’luk skorla şampiyonluğu Aydınoğlu İnşaat uzandı. Gençler kategorisinde Gülse Organizasyon, yıldızlarda Çakallar, küçüklerde İstanbul temsilcisi Üsküdar Basket ve miniklerde Saray Doğayı Koruma Derneği birinciliği elde etti.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Saray Belediyesi tarafından düzenlenen Streetball Turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. 20-22 Temmuz tarihleri arasında 3 gün süren streetball turnuvası, renkli ve çekişmeli geçen maçlarla nefesleri kesti. Atatürk Ortaokulu Bahçesi’nde düzenlenen streetball turnuvası yoğun ilgi gördü. Saray, Çerkezköy, Çorlu, Silivri ve İstanbul’dan basketbolcuların yoğun ilgi gösterdiği turnuvada büyükler finalinde Saray Doğayı Koruma Derneği ile Aydınoğlu İnşaat’ın mücadelesinde Aydınoğlu İnşaat şampiyonluğu kazandı. Gençler kategorisinde Gülse Organizasyon, yıldızlarda Çakallar, küçüklerde İstanbul temsilcisi Üsküdar Basket ve miniklerde Saray Doğayı Koruma Derneği birinciliği elde etti. Kategorilerde dereceye girenlere kupaları, madalyaları ve çekleri Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu ve Saray Belediye Meclis Üyesi, Saray Belediyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy tarafından takdim edildi.
“SPORUN, DOSTLUĞUN VE DAYANIŞMANIN SESİNİ YÜKSELTİYORUZ”
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’da turnuva boyunca maçları yakından takip etti. Turnuva ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Çoban şöyle konuştu:
“Saray Belediyesi olarak sportif aktiviteleri her zaman ön planda tutuyoruz. Çocuklarımıza sporu sevdirmeyi, basketbolu sevdirmeyi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Turnuvamıza katılarak sporun, dostluğun ve dayanışmanın sesini yükselten herkese çok teşekkür ediyorum.”