Su misali aktı ömrü..

2.574 views

Çarşamba günü ilçemizde yaşanan sel felaketinde şehit olan, arkadaşları ve komutanları tarafından oldukça sevilen Sefa Parhan’ın, terhisine günler kala Orhan Ölmez’in ‘Su misali’ adlı şarkısını seslendirdiği ortaya çıktı.

Çekilen videoyu ‘Anca böyle geçer günler. Amatörce yaptık bir şeyler’ notu ile sosyal medya hesabından paylaşan şehit er Parhan’ın yanık sesi dinleyenlerin yüreklerini yaktı. Video, sosyal medya hesaplarında da onlarca kişi tarafından paylaşıldı.

Şehidin bir başka videoda da “Bir Fidan” türküsünü söylediği görüldü. Yine arkadaşının saz çalmasıyla türküyü duygu yüklü bir sesle söyleyen şehit askerin bu görüntüsü de yürekleri dağladı. Sefa Parhan’ın şehit olmasının ardından sosyal medya hesabı taziye mesajlarıyla doldu. Özelikle söylediği türkünün altına onlarca yorum yapıldı.

Şehit askerin bugün cuma namazını müteakip İzmir’deki Beşikçioğlu Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verileceği öğrenildi.

Saray’da etkili olan şiddetli yağış sonrası derenin taşması üzerine mahsur kalan vatandaşları kurtarmaya giderken sele kapılan zırhlı askeri araçta kaybolan şehit Er Sefa Parhan’ı arama çalışmaları sabahın erken saatlerinde başlamıştı. Yapılan çalışmalarda kayıp erin cansız bedeni, olay mahallinin 800 metre ilerisinde bir ağaca sarılı olarak bulunmuştu.