Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Balcı, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiyle Saray Devlet Hastanesi’nden randevu alınamamasına tepki gösterdi. Hastanede sadece bir tane dahiliye uzmanı olduğu için randevu alınamadığına dikkat çeken Balcı, AKP Saray İlçe Teşkilatına ‘müjdeli haberlere ne oldu’ sorusunu da yöneltti. Balcı, telefondaki görevlinin ‘başka hastane tercihiniz var mı?’ şeklindeki sorusuna ise, “Tekirdağ Saray’da dâhiliye uzmanı yoksa Van Saray’a gideyim”  diyerek cevap verdiğini paylaştı.

Saray Devlet Hastanesinde dahiliye polikliniğinden randevu alınamamasına tepki gösteren CHP Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bacı, şu paylaşımda bulundu:
“Saray Devlet Hastanesi Dâhiliye Polikliniğinden bir randevu almayı deneyin arkadaşlar. Ne yanıt alacaksınız dinleyin. Ben aradım yanıt tek doktor var randevuları dolu, tarih yok oldu. Müjdeli haberler ne oldu? Hastanenin puanı mı yok. Bırakın Allah aşkına doktoru olmayan hastanenin puanı mı olur. Ha sahi bu arada sağlıkta çağ atladık değil mi? Bana, telefondaki görevli ‘başka hastane tercihiniz var mı?’ diye sordu. Bende ‘Tekirdağ Saray’da dâhiliye uzmanı yoksa Van Saray’a gideyim’ dedim.”