Saray Devlet Hastanesi’nin arkasına yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin elektrik ihtiyacını karşılamak için Tredaş çalışma yaptı. Geçtiğimiz hafta yapılan çalışma kapsamında beton direkler kullanılarak okula elektrik hattı çekilirken, iki direğin su kanalının tam ortasına dikilmesi dikkat çekti. Hatalı bir şekilde dikilen elektrik direkleri nedeniyle yağış sonrası Küçükyoncalı Saray yolu dereye dönüşüyor.

Tredaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Saray’a yaptığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin elektrik ihtiyacını karşılamak için çalışma gerçekleştirdi.
SU KANALININ ORTASINDA ELEKTRİK DİREĞİ
Geçtiğimiz günlerde yapılan çalışma kapsamında beton direkler kullanılarak okula elektrik hattı çekildi. Çalışmada dikkat çeken detay ise iki elektrik direğinin yolun hemen yanında bulunan su kanalının tam ortasına dikilmesi oldu. Su kanalına dikilen direkler nedeniyle yağış sonrası Galata Deresine deşarj olması gereken suyun önü kesilmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde etkili olan yağış sonrası suyun önü kesildiği için Küçükyoncalı Saray yolu adeta dereye döndü.
TEHLİKE ŞAÇIYOR
Su kanalının ortasına dikilen elektik direkleri tehlikeye de davetiye çıkarıyor. Yola taşan su nedeniyle araç sürücüleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önünden geçmekte büyük zorluk yaşıyor. Ayrıca yola taşan su nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılan Küçükyoncalı Saray Yolu bozulmaya başlamış durumda.