Vatan Partisi Saray İlçe Başkanlığı 4 Mayıs Cuma günü saat 12.30’da Atatürk Alanı’nda yaptığı basın açıklaması ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 bin imza istedi.

İMZALARI ÇOK ACİL TOPLAMAMIZ GEREK
Vatan Partisi Saray İlçe Başkanlığı 4 Mayıs Cuma günü saat 12.3o’da Atatürk Alanı’nda bir basın açıklaması yaptı. Vatan Partisi Saray İlçe Başkanı Mehmet Akif Şenoğlu 5 maddeli basın açıklamasında şunları ifade etti:
“AKP bir baskın seçim kararı aldı. Bu kararı alırken yaptığı kanunsuzluklar nedeniyle buna bir seçim darbesi de diyebiliriz. Seçim kararını almak meclisin işidir. Bu kararı aldıktan sonra gerekli organlarda kararların alınmasını sağlamak işlemi tersten yapmaktır, demokrasi sistemine uymaz. İmzaları çok acil toplamımız gereken bir zaman içerisindeyiz.

Parti olarak erken seçim olacak düşüncesiyle daha önceden 100 bin imzayı toplamıştık ama Yüksek Seçim Kurulu bu imzaları kabul etmedi. Yüksek Seçim Kurulu ilçe seçim kurullarına giderek imza versinler o zaman kabul edeceğiz. Biz parti olarak acilen bu işi örgütleyip yapacağız. Bütün halkımızdan Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek için ilçe seçim kuruluna giderek imza vermesini talep ediyoruz.

Partimiz halkın karşısına bir programla çıkan tek parti. Bütün ittifak görüşmeleri masa sandalye hesabı ile yapılmaktadır. Bir tek bizim partimiz ittifak görüşmelerine olumlu bakmasına rağmen bütün muhataplarının karşısına bir programla çıktı.
İlk madde vatan savunması ve vatan bütünlüğü, terörle mücadele, FETÖ ile PKK terörünün patronları ile mücadele. Biz eğer bağımsızlığımıza sahip çıkmaksak ne vatan bütünlüğümüzü koruyabiliriz. Onun için her alanda bağımsız olmalıyız. Laik olmalıyız, çünkü Türkiye’yi birleştiren Cumhuriyet laiklik üzerine kurulmuştur. Mafya, tarikat rejimi ile Türkiye’nin birliği sağlanamaz. 5. madde Avrasya’da onurlu bir duruş ve öncülük liderlik. Batı emperyalizmi çöküyor. Bu yüzden Amerika daha saldırganlaştı. Bugün savaşarak yakıp yıkıp çekilmeyi tercih ettiler. Onun için bize batıdan dirlik yok. İlişkilerimizi eşit ilişkiler olarak sürdüreceğiz. Türkiye’mizi savunmak, ekonomimizi geliştirmek için komşularla ve Avrasya ile önemli, ciddi ve eşit ilişkiler hatta orada liderlikler yapmamız gerekiyor. Yaptığımızı satacağız, yatırımlarımızı geliştireceğiz. Bunlar ancak eşit ilişkilerle olur. Boyun eğme ile siyasi bağımlılıklarla olmaz.
Silivri duvarlarını yerle bir ettiğimiz gibi deyim yerinde ise, bu orman kanunlarında yapılacak olan seçimde de Tayyip Erdoğan’ların önümüze ördüğü duvarı yerle bir edeceğiz. Vatan Partisi, zor günlerin partisidir. Gücünü Mustafa Kemal’lerden alan Türk milletinin partisidir. Biz Türk milletine güveniyoruz. Tayyip’lerin ülkemizi sürükledikleri bu çıkmazdan çıkarmak için, komşularımızla birlik için, yeniden üretim ekonomisine geçmek için, kapatılan fabrikalarımızı tekrardan çalıştırmak için ve Cumhuriyetle birlikte açılan şeker fabrikalarımıza sahip çıkmak için durmadan mücadele edeceğiz.”