Saray Belediyesi tarafından düzenlenen olan Yaz Dönemi Yaratıcı Etkinlik Atölyeleri’nin açılışı bugün saat 17.00’da geniş katılımla coşkulu bir atmosferde yapıldı. Çocuklar eğlenerek öğrenecekleri Yaratıcı Etkinlik Atölyelerinde futbol, basketbol, jimnastik, halk oyunları, müzik, yoga ve drama, el becerileri, zeka oyunları, eğlenceli bilim, görsel sanatlar, oyunlarla dil ve çocuk korosu olmak üzere 12 branşta eğitim görecek. 

YAZ ATÖLYELERİ KAPILARINI AÇTI
Saray Belediyesi’nin en önemli projesi olarak lanse edilen Yaratıcı Yaz Atölyeleri, 2018 yılı eğitim programı Saray’ın bütün mahallelerinden gelen, 1000’nin üzerinde öğrencinin katılımı ile başladı. Atatürk Alanı’nda kortej yürüyüşü ile başlayan açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Yoğun katılımın yaşandığı Yaz Atölyeleri açılış törenine Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Arif Naci Öngören, Dilaver Perçin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazmi Duygu, Saray Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Aksoy, CHP Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Salim Gündüz, Cengiz Balcı, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ve veliler katıldı.
“YARATICI YAZ ATÖLYELERİ ÖRNEK BİR PROJEDİR”
Yaz Dönemi Yaratıcı Etkinlik Atölyeleri’nin açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şöyle konuştu:
“8 yılı aşkın bir süredir Saray Belediyesi’nin yapmış olduğu bu Yaratıcı Yaz Etkinlikleri örnek bir projedir. Çocuklarımızı sokaklarda bekleyen tehlikelerden korumak için bu projeyi geliştirdik. Çocuklarımızı kötü alanlardan kurtarmak onların yaratıcı, sportif, sanatsal yanlarını geliştirmek için bu Yaz Atölyelerini açıyoruz.
“YAZ ATÖLYELERİ SARAY’IN ÇOCUKLARINA YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIMDIR”
Saray Belediyesi olarak uzun dönemdir sıkıntılı bir süreci yaşıyoruz alt yapı yatırımlarında. Kanalizasyon 100 km, 100 km içme suyu şebekesi, doğal gaz yatırımımız yerin altına yapılan yatırımlardı ve sıkıntı yaratan durumlardı. Yapılırken yaşamımızı zorlaştırdı ama şimdi yaşamımızı kolaylaştıran yatırımlar oldu. Bunların geri dönüşü yok.  Yaz Atölyeleri Saray’ın çocuklarına, insana yapılan en büyük yatırımdır ve geri dönüşü olan bir yatırımdır. Çocukların yaşamlarını güçlendiren bir yatırımdır. Çocuklarımız buradan aldıkları eğitimlerle ileride üniversitede spordan sanata her alanda eğitim görecektir. Saray Belediyesi Yaz Spor Okullarında eğitim gören çocuklarımız müzik akademilerine gitti. Sanatçı olan çocuklarımız var.  Yaz Spor Okullarında eğitim gören Saray’ın çocukları Bursaspor, Çanakkale Spor gibi büyük kulüplerin altyapılarında futbol oynuyor. Çocuklarımız böylesine donanımlı, kendine güvenen ve geleceğine hazırlanan donanımlı çocuklar olarak yetişiyorlar.
TEŞEKKÜR ETTİ
Özellikle Saray Belediyesi Yaratıcı Etkinlik Atölyelerine Saray Belediyesi’ne güvenerek çocuklarını teslim eden ailelere saygılarımı sunuyorum. Çocuklarını göz bebeği koruyan ve yetiştiren annelere teşekkür ediyorum. Saray’ın çocukları eğlenceli bilim atölyelerinde yaptıkları buluşlarla Türkiye çapında ödüller kazanacak. Saray gerçekten kültürün, sanatın ve sporun merkezi olan bir ilçemiz. Ailelerimize, çocuklarımıza, Yaz Atölyelerine destek veren Saraylılara, Saray Belediyespor Kulübü ve Yöneticilerine, Yaz Atölyelerine kapılarını açan Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi Yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.”
DONDURMA İKRAM EDİLDİ
Konuşmaların ardından, yüzlerce öğrenci ve velilerin katılımı ile Atatürk Heykeli önünde toplu fotoğraf çekimi yapılırken, çocuklara ve velilere Saray Belediyesi tarafından dondurma ikramında bulunuldu.