Yaz Okulları bünyesinde açılan El Beceri Kursları’na katılan minik öğrenciler ufak çaplı bir sergi düzenlediler. İki ay boyunca yaptıkları el emeği ürünleri sergileyen minik öğrenciler, başarılı çalışmaları ile sergiye katılanlardan tam not aldılar.
Yaz Okullarını sergiyle tamamladılar2
Yaz Okulları El Beceri Kurslarında eğitim gören mink öğrenciler iki aylık emeklerinin sonucunda yaptıkları ahşap boyama ve ebru çalışmalarından oluşan bir sergi düzendiler.
BAŞKAN ÇOBAN SERGİYİ ZİYARET ETTİ
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Belediye Başkan Yardımcıları Arif Naci Öngören, Dilaver Perçin, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Kent Konseyi Genel Sekreteri Hüseyin Aydın minik öğrencilerin hazırladığı sergiyi ziyaret ederek sergilenen ürünleri incelediler.
ÖĞRENCİLEMİZ KURSU SAHİPLENDİLER
Başkan Çoban ve ziyaretçilere sergilenen ürünler hakkında bili veren Eğitmen Özlem Kabacık, “El Beceri kurslarında iki ay boyunca Ebru ve ahşap boyama çalışması yaptık. Öğrencilerimiz kursu o kadar çok sahiplendiler ki bir noktadan sonra annelerini de getirmeye başladılar. Şimdi de kursların sürekli olarak devam etmesini istiyorlar” dedi.
YAZ OKULLARI EN İYİ ÇALIŞMAMIZ
Yaz Okulları’nın bugüne kadar yaptıkları en iyi iş olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Ortaya çıkan bu tablo bizlere ne kadar doğru ve anlamlı bir iş yaptığımızı gösteriyor. Çocuklarımız yaz okullarında hem tatillerini en iyi şekilde değerlendiriyorlar hem de yeni şeyler öğreniyorlar. El Beceri kurslara katılarak bu güzel çalışmaları yapan öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.
EL BECERİ KURSLARI İÇİN YENİ YER ARANIYOR
El Beceri Kurslarına katılan kursiyerlerde Başkan Çoban’dan çalışma yaptıkları binaya bakım yapılmasını talep ettiler. Bu talebe olumlu karşılık veren Başkan Çoban, El Beceri Kursları için daha geniş bir yer arayışında olduklarını da ifade etti.