Kablo hırsızları Yeniköy’de yine yüzünü gösterdi ve Türk Telekom’a ait kabloları çaldı. Vatandaşlar, kablo hırsızlığı sebebiyle yaklaşık bir aydır internet ve telefon hizmetinde sıkıntı yaşarken daha mağduriyetleri giderilmeden yine kablo hırsızlığının yaşanmasına tepki gösterdi.

kablo-makarasi-5
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Büyükyoncalı Mahallesi Yeniköy mevkiinde kablo hırsızları yine faaliyetteydi. Daha önce de Yeniköy’de kablo hırsızlığının gerçekleşmesi sonucunda mahalle sakinleri bir ay boyunca internet ve telefon hizmeti alamamıştı. Daha mağduriyetleri giderilmeyen Yeniköy sakinleri, yaşadıkları bölgede tekrar kablo hırsızlığının baş göstermesine adeta isyan etti.
GÜVENLİK KAMERASININ AZ OLMASI
Konu hakkında edindiğimiz bilgiye göre Saray İlçe Jandarma Komutanlığı konu hakkında araştırmalarını aralıksız sürdürüyor ve konu savcılığa intikal etmiş durumda. Büyükyoncalı Mahallesi Yeniköy mevkiinde güvenlik kameralarının az olması faillerin yakalanmasını güçleştirirken Jandarma Kuvvetleri bölgedeki denetimlerini ve konu hakkındaki çalışmalarını arttırdı.
VATANDAŞ TEPKİSİNİ DİLE GETİRDİ
Büyükyoncalı Mahallesi Yeniköy mevkii sakinleri, yaşanan kablo hırsızlıklarına tepki göstererek “Bir aydır internetimiz yok telefonlarımız çalışmıyor. Türk Telekom tam yeni kablo çekimine başlamışken kabloların yeniden çalındığını öğrendik. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi