Saray ilçe merkezinde yürütülen yol çalışmaları şehrin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesinde sürerken, çalışmalar sebebiyle araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Trafik karışıklığının yaşandığı en yoğun nokta Saray Otobüs Terminali önünde olurken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıtalarının durumu seyretmesi ve taşeron firma çalışanının trafiğe yön vermesi şok etkisi yarattı.
zabita-bakiyor-taseron-trafigi-yonlendiriyor2
YOL ÇALIŞMASI SEBEBİYLE TRAFİK KARIŞTI
Saray ilçe merkezinde 3 yıldır sürdürülen altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi ekipleri asfalt yol ve kaldırım çalışmalarına başladı. İlçe merkezinin en işlek caddesi olan Çerkezköy ve İstanbul Caddelerinde de hafta içi itibariyle kaldırım yapım çalışmalarının başlamasıyla birlikte bu caddelerde yaşanan trafik yoğunluğu arttı.
TRAFİĞİ DE YÜKLENİCİ FİRMAYA MI İHALE ETTİLER?
İş makinelerinin çalışma yürüttüğü İstanbul Caddesi Saray Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde dün saat 3 sıralarında ilginç bir durum yaşandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, otobüs terminali girişinde beklerken yol çalışması yürüten taşeron firma çalışanı güçlükle ilerleyen araç trafiğine yön verdi. Normalde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıtasının çalışma gerçekleştirilen yolda önlemler alıp trafiğe yön vermesi gerekirken, taşeron firma çalışanı tarafından araç trafiğine yön verilmesi şok etkisi yarattı.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi