CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

19 MAYIS, BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN YAKILDIĞI TARİHTİR
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Aygun mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ulusal Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlu olsun. 19 Mayıs,  Türk Halkının diriliş günüdür, umudun yeniden doğuşudur, bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir.
19 Mayıs’ta yanan meşale ışığında çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur. Atatürk, Cumhuriyet’in ancak yeni kuşakların sahiplenmesi ile yaşayabileceğini bilerek, 19 Mayıs 1919’u gençlere armağan etmiştir.
Yaşadığımız tarihsel süreç, Ortadoğu’da yaşanan iç savaşlar ve emperyalizmin bitmeyen hesapları; Atatürk’ün öngörülerinin doğruluğunu her geçen gün daha çok ortaya koymaktadır.
BU MİLLET ATATÜRK MEŞALESİNDE YENİDEN UYANACAKTIR
Atatürk ve ilkelerinin öneminin çok daha iyi anlaşıldığı Türkiye’deçok güzel olan şey şu ki milli bilinç çok güçlü biçimde uyanmaktadır. Umut, ufuk çizgisinde kendini göstermiştir. Bu millet Atatürk meşalesinde yeniden aydınlanacaktır.
Milli Mücadele sürecini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları göz önünde tutarak, ulusal bilincimizi açık tutmamız, temel değerlerimize yeniden sahip çıkmamız dileğiyle tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 MayısAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım. Bizi bugünlere taşıyan, bağımsız ve demokratik bir ülkeyi inşa eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anarım.”