Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri, belediye binasının Eylül ayı sonunda yıkılacak olması ve bina içindeki kültür salonunun da ortadan kalkacak olması nedeniyle Süleymanpaşa’da sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılamaz hale geleceğini belirterek, temeli 1992 yılında atılan ve 24 yıldır bitirilemeyen kültür merkezinin bir an önce tamamlanmasını istediklerini bildirdi.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

24 YILLIK AYIP“24 YILDIR BEKLEYEN BU AYIBI BİTİRMEK ZORUNDALAR”
29 Ağustos Pazartesi günü Kültür Merkezi önünde toplanan birlik üyeleri adına basın açıklamasını Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan yaptı. Doğan, konuşmasında,  kültür merkezinin 24 yıldır bitirilmemesinin Tekirdağ için büyük bir ihmal olduğunu ifade ederek, “Söylendiğine göre bitirmeyle ilgili yeterli para gelmesine rağmen, kültür merkezinde 2 yıldır hiçbir çalışma yapılmamaktadır. Adeta Tekirdağ gözden çıkarılmış ve ihmal edilmektedir. Belediye kültür merkezinin ortadan kalkacak olması da düşünüldüğünde, Ekim ayından itibaren ilimizdeki sosyal ve kültürel faaliyetler, Muratlı ilçesinde veya Çorlu’da ya da kurulacak bir çadırda yapılacaktır. Kültür şehri Tekirdağ’a bu durum yakışmamaktadır. Öncelikle milletvekillerimiz, valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız bir araya gelerek, 24 yıldır bekleyen bu ayıbı bitirmek zorundalar” dedi.
“HİÇBİR HAKLI GEREKÇESİ OLAMAZ”
Doğan,  30 sivil toplum kuruluşu olarak işin takipçisi olacaklarını aktararak, “Vergi ödemede 8.sırada geriye dönüşte ise 40. sıralarda yer alan ilimizde kültür merkezinin bu güne kadar bitirilmemiş olmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz ” sözlerini kaydetti.