2018-2019 eğitim ve öğretim yılında yeni binasına taşınma planları yapan Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi anlamlı bir çalışmaya imza attı. Saray Belediye Başkanlığı, Saray İlçe Orman Şefliği, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Canım Doğa Fidanlığı arasında yapılan  “43 Yıla 43 Fidan” Projesi İşbirliği ile Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde 18’i meyve fidanı olmak üzere 43 fidan toprakla buluşturuldu.

Saray Belediye Başkanlığı, Saray İlçe Orman Şefliği, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Canım Doğa Fidanlığı’nın işbirliği gerçekleşen “43 Yıla 43 Fidan” Projesi kapsamında Salı günü saat 10.00’da Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.
“ÇOCUKLARIMIZIN AĞAÇ SEVGİSİYLE YETİŞMESİNİ İSTİYORUZ”
Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yakın zamanda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni binasına taşınacağı için “43 Yıla 43 Fidan”  fidan etkinliğini düzenlediklerini ifade eden Okul Müdürü Ahmet Seferoğlu, “Ağaç dikim etkinliği ile öğrencilerimizi ağacın yetiştirilme sürecine dahil etmek, çocuk ve ağaç arasında duygusal bir bağ kurarak geleceğin yetişkin bireyleri olan çocuklarımızın ağaç ve orman konusunda bilinçlenmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Ülkemizde her sene meydana gelen orman yangınları, sel, erozyon, hızlı şehirleşme, orman alanlarının hoyratça tarıma açılması vb. nedenlerle yok olan orman alanlarının yerine yenilerini oluşturabilmek ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek hepimizin başlıca görevidir. Bizim için son derece anlamlı olan bu projeye destek veren ve bugün de yanımızda olan Saray Belediye Başkanımız Nazmi Çoban’a, Saray Orman İşletme Şefimiz Gökmen Mavi’ye, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Canım Doğa Fidanlığı’nın sahibi Nazmi Duygu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

“BU PROJEYE DESTEK OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”
43 Yıla 43 Fidan etkinliğinde kısa bir açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, şunları ifade etti:
“Böylesine anlamlı bir projeye imza attıkları için okul yönetimini, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Saray Belediyesi olarak bizde bu projeye destek olmaktan son derece mutluyuz. Gençlerimizin ağaç sevgisiyle yetişmesi ve çevre bilinci kazanması için bu projeler son derece önemlidir.”
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
Başkan Çoban’ın konuşmasının ardından “43 Yıla 43 Fidan” Projesi kapsamında 18’i çeşitli meyve ağacı ve 25’i de çam ağacı olmak üzere toplamda 43 fidan toprakla buluşturuldu.
ÖĞRENCİLERDEN ETKİNLİĞE TAM DESTEK
Öğrencilerin de ilgi gösterdiği fidan dikim etkinliğine Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazmi Duygu, Saray Orman İşletme Şefi Gökmen Mavi, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Seferoğlu, Müdür Yarımcıları Hüseyin Ilgın ve Kazım Kıraydın, öğretmenler ve okul personeli katıldı.