31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapımına başlanan Remzi Saker Caddesi aradan geçen 5 aylık zamana karşı halen bitirilemedi. Kullanılan kilitli parke taşının hatalı olması nedeniyle yapıldıktan sonra sökülerek yeniden yapılmaya başlanan cadde, aynı akıbeti bir kez daha yaşayacak gibi..

Saray Belediyesi’nin 31 Mart seçimlerinin ardından ihale kapsamında yaptırmaya başladığı Remzi Saker Caddesi 5 aydır tamamlanmayı bekliyor.
3’ÜNCÜ KEZ YAPILACAK
Saray Belediyesi’nin yol yapım ihalesini alan Çetin Yol Yapı’nın ilk olarak geçtiğimiz mayıs ayında tamamladığı caddede Fen İşleri ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda kullanılan parke taşının standartlara uygun olmadığı tespit edilmişti. Saray Belediyesi’nin hatalı malzeme kullanımı nedeniyle yol çalışmasına onay vermemesi üzerine, Çetin Yol Yapı Temmuz ayının başında caddede yeniden çalışmaya başlamıştı. Bir hafta boyunca devam eden çalışma sonrasında caddede yeniden inceleme yapan Saray Belediyesi Fen İşleri ekipleri bir kez daha kullanılan malzemenin standartlara uygun olmadığını tespit etti. Çalışmaların ikinci kez durdurulduğu caddede daha önce olduğu gibi parke taşları yerinden sökülecek ve yol yapım çalışmasına 3’üncü kez start verilecek.
BELEDİYE KENDİ YAPACAK
Edinilen bilgiye göre; yapımı yılan hikâyesine dönen Remzi Saker Caddesi’ni Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kendi bünyesinde kuracağı bir ekiple yapacak. 5 aydır büyük bir mağduriyet yaşayan cadde sakinleri, Saray Belediyesi’nden yol çalışmasını kısa sürede tamamlamasını bekliyor.