REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

51 gün sonra ilk müşteri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
51 gün sonra ilk müşteri
560
11 Mayıs 2020 - 16:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan bu yana kapalı olan kuaför ve berberler ilk kez açıldı. Saray’daki kuaför ve berberlerde de ilk gün yoğunluğu yaşandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler, hizmete başladı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren kuaförlere gelen kadın müşteriler güzellik bakımı yaptırırken, erkekler de berberlerde tıraşlarını oldu.
ZOR BİR SÜRECİ GERİDE BIRAKTIK
Yaklaşık 2 ay aradan sonra iş başı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Saloon Bahar’ın İşletmecisi Bahar Abdülaziz, “Bizim için zor bir 51 gündü. Ekonomik anlamda sıkıntı yaşamaya başlamıştık. Bu nedenle kontrollü normalleşme kapsamında alınan karardan memnunuz. İlk gün olması nedeniyle yoğunluk var. Müşterilerimizi mağdur etmemek için randevu sistemi ile çalışıyoruz. Zorunlu olan bütün önlemleri de aldık.  Koltukları birer boş bırakarak kullanıyoruz. Tüm müşterilerimiz için tek kullanımlık ürünleri kişiye özel olarak kullanıyoruz. Bu süreçte iş yerimizi dezenfekte eden ve bizlere maske yardımında bulunan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.
GÜZELLİK ÜRÜNLERİNE ZAM GELDİ AMA BİZ ZAM YAPMADIK
Ücretlerde herhangi bir artışın olmadığını da belirten Kuaför Bahar Abdülaziz, “Geride bıraktığımız 51 günlük süreçte kuaförlerin kullandığı bütün ürünlere istisnasız zam geldi. Bunun yanında tek kullanımlık ürünlerde ayrı bir maliyet. Buna karşın herhangi bir ücret artışına gitmedik. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz” dedi.

51 GÜNDÜR TIRAŞ OLMAYAN MÜŞTERİLERİMİZ VAR

Uzun süreden sonra iş yerini açtıklarını belirten Çarşı Erkek Kuaförü İşletmecisi Hasan Karabulut,“ 51 günün ardından dükkanımızı açtık. Doğal olarak yoğunluk var çünkü 51 gündür tıraş olmayan müşterilerimiz mevcut. İlk bir hafta bu yoğunluk sürecek gibi görünüyor. Hijyen kurallarına önem gösteriyoruz. Aynı anda en fazla iki müşteriye hizmet veriyoruz. Gelen müşterilerimiz dışarıda bekliyor. İçinde bulunduğumuz durumu fırsata çevirip ücretlerde artış yapanlar olmuş ama bizde herhangi bir değişiklik yok. Müşterilerimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.