Ayaspaşa Mahallesi Şirin Sokakta bulunan binada tam 9 gündür elektrik yok. Yapımı yeni tamamlanan bina sakinleri; iskan almak adına yazışmaların gecikmesi ve bazı daire sahiplerinin müteahhitte olan borçlarını ödememesi sebebiyle hizmet alamadıklarını söyledi. Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

9 GÜNDÜR ELEKTRİKSİZ YAŞIYORLARİSKAN SORUNU YAŞANIYOR

Büyüyen ve gelişen Saray’da yeni binalarda yükselmeye devam ediyor. Fakat yapımı yeni tamamlanan Ayaspaşa Mahallesi Şirin Sokak’taki bir binanın 9 gündür elektrik hizmeti alamaması şaşkınlık yarattı. Konu ile ilgili binada oturan daire sahiplerinden edindiğimiz bilgiye göre binanın iskan onayı alması konusunda prosedür sıkıntısı yaşandı. Yazışmaların gecikmesiyle birlikte yaşanan iskan sorunu elektrik hizmetinin binaya verilmemesinde önemli rol oynadı.

9 GÜNDÜR ELEKTRİK HİZMETİNDEN YOKSUN

Binanın tamamlanmasıyla birlikte yeni dairelerinde oturmaya başlayan vatandaşlar, önceleri şantiye elektriğini kullanıyordu. Fakat iskan alma konusunda süreç uzayınca bu kullanım haklarından mahrum kaldılar. Elektrikleri kesilen binadan taşınanlar olsa da hala 4 aile binada yaşamını 9 gündür elektrik hizmetinden yoksun olarak sürdürüyor.

SULARDA KESİLEBİLİR

Apartman sakinleri bir an önce yerel yönetim merci ile SGK arasındaki yazışmasının tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Ve apartman sakinleri bir korkularını daha dile getirerek iskan sorunu kısa sürede aşılamaz ise su hizmetinden de mahrum kalacaklarını belirtiyorlar.