Ak Parti ve MHP, Saray Belediye Meclis Üyelikleri için ortak listeyle seçime girecek. İki Parti’nin Genel Merkezleri arasında yapılan görüşmenin ardından Saray’da MHP’nin Meclis Üyesi adaylarının tek sayılarda, Ak Parti’nin adaylarının ise çift sayılarda yer almasına karar verildi.  Ortak liste kapsamında kontenjan 1’de MHP’nin, kontenjan 2’de Ak Parti’nin Meclis Üyesi adayı yer alacak.

Seçime sayılı günler kala Ak Parti ve MHP Genel Merkezleri aralarında Saray’ın da bulunduğu birçok ilçede ortak meclis listeleriyle seçime girme kararı aldı.
TEK RAKAMLAR MHP’NİN, ÇİFT RAKAMLAR AK PARTİ’NİN
Saray’da Cumhur İttifakı kapsamında Belediye Başkan Adayı çıkartmayan Ak Parti, MHP’nin adayı Özkan Yaman’ı destekleyeceğini açıklamıştı. Her iki partinin meclis üyeliklerinde ayrı ayrı liste çıkarması beklenirken, Genel Merkezler arasında yapılan görüşme ile birlikte belediye başkanlığında olduğu belediye meclis üyelikleri seçimine tek liste ile gidilmesine karar verildi. Ak Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyesi adaylarından oluşacak tek listede MHP’nin Meclis Üyesi adaylarının tek sayılarda(1,3,5,7,9,11,13) Ak Parti’nin adaylarının ise çift sayılarda(2,4,6,8,10,12)yer almasına karar verildi.  Ortak liste kapsamında kontenjan 1’de MHP’nin, kontenjan 2’de Ak Parti’nin Meclis Üyesi adayı yer alacak. Bugün iki partinin son halini vereceği liste 19 Şubat Salı günü YSK’ya teslim edilecek.
16 ÜYE VAR
Saray Belediye Meclisi’nde Başkan Nazmi Çoban’la birlikte 16 Meclis Üyesi bulunuyor. Meclis, 9 CHP, 4 AK Parti ve 3 MHP’li meclis üyesinden oluşuyor.