“Aynı zamanda futbol maçı yorumculuğunu da bizzat kendisi yaparsa hiçbirimiz şaşırmayalım. Hem sağlam para da veriyorlar anladığım kadarıyla. Yakışmaz mı: ‘Kardeşlerim, bakın şimdi bir pozisyon olacak, bakın bu çok enteresan…’ Serbest vuruş esnasında kurulan barajı da ‘paralel’ ilan etti miydi, değmeyin keyfine…”

Ahmet Sungur – Saray Gazetesi
saraymanset_yeni
Bakın bu çok enteresan!

Tek adammış, tek karar vericiymiş falan… Yok efendim diktatörmüş… Anayasayı çiğniyormuş, bunu bilerek ve kasten yapıyormuş. Çok yakında tüm özgürlüklerimiz elimizden gidecekmiş. Liberal tayfaya el sallıyorum buradan, günaydın arkadaşlar!
*
Günaydın diyorum, lakin akşam oldu. Anca ayıldınız. Hani biraz daha uyusaydınız, kendini Merkez Bankası genel müdürü falan da ilan edebilirdi. Girişimde bulunmadı değil hani… Olmadı Reza’nın korumalarından birini de atayabilirdi mesela oraya…
*
Yargıyı Cemaat’e kaptırmış olmasaydı, şu anda aynı zamanda Yargıtay başkanı falan da olabilirdi. Neden olmasın ki… Hatta ve hatta, şu anda en büyük hedefi bu. Telefon tapeleri, sıfırlama konuşmaları kapı gibi duruyor zira! Mazallah, sakata gelmesin.
*
Mesela yıllardır hükümetin başında… Oysa aynı zamanda belediye başkanı kendisi. Düdük makarnası kıvamındaki adamları büyükşehir belediyelerinin koltuğuna oturtmuş. Ağzının içine bakıyor herhangi bir iş yapmadan önce adamları…
*
Aynı zamanda TOKİ genel müdürüğü görevini de bizzat kendisi yürütebilirdi diyecektim, vazgeçtim. Onu da yaptı zaten. Dinledik işte… Zart diye arayıp, “kupon arazileri benden habersiz satmayacaksınız” diyebildi. Sanırsın ki arazi mafyası…
*
Hatırı sayılır bir tıp fakültesinin “Üroloji Anabilim Dalı” başkanlığını da rahatça yürütebilirdi -ki yürütmeyi çok iyi bilir-. Kürtaj konusundan kafasını kaldıramadı. “Üç çocuk yapçan, beş çocuk yapçan” lafları kesilmedi. Aklı oralardaydı hep…
*
Bizim liberal şapşiklerin ayılması için muhteremin anca padişah falan olması gerekiyor diyorduk. Oldu. Hayırlı olsun. Beşinci sınıf kıytırıktan ülkelerin krallarında bu kadar cüret ve yetki var mı? Nur topu gibi bir “seçilmiş padişahımız” oldu artık.
*
Yahu azıcık daha gaza gelse, milli takımda kaptan olarak kadroya aldırabilirdi kendini. Maç yaparken, rahat şut çeksin diye “aman efendim buyrunuz” şeklinde karşısında tespih tanesi gibi dizilen yalakalar bu özgüveni kendisine hayliyle sunmuştur sanırım.
*
Aynı zamanda futbol maçı yorumculuğunu da bizzat kendisi yaparsa hiçbirimiz şaşırmayalım. Hem sağlam para da veriyorlar anladığım kadarıyla. Yakışmaz mı: “Kardeşlerim, bakın şimdi bir pozisyon olacak, bakın bu çok enteresan…”
*
Serbest vuruş esnasında kurulan barajı da “paralel” ilan etti miydi, değmeyin keyfine…