REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Ak Parti ‘Derviş’le yola devam’ dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ak Parti ‘Derviş’le yola devam’ dedi
348
01 Eylül 2020 - 17:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Saray İlçe 7. Olağan Kongresinde güven tazeleyen İlçe Başkanı Samet Derviş, “AK Partinin bugünkü kongresi Saray’da iktidar yürüyüşünün yol haritasını ve kadrolarını belirleyecektir” dedi

Ak Parti Saray İlçe 7. Olağan Kongresi Cumartesi günü saat 13.00’de Saray Beyza Adalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.
AÇILIŞ KONUŞMASINI DERVİŞ YAPTI
Divan Heyetinin belirlenmesiyle başlayan kongrede, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, şunları kaydetti:
“Bu davaya gönül vermiş korkusuz yüreklerin buluştuğu Saray ilçe Kongresine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Türkiye’nin kaderine sahip çıkan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürler ve bu yolda yürüyen siz kıymetli dostlarım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Cenab-ı Allah’a kutlu davamız yolunda bizleri yeniden buluşturduğu için sonsuz şükrediyorum.
“SİZLERE HİTAP ETMEKTEN ONUR DUYUYORUM”
Bugün değeri çok daha iyi anlaşılan bir mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarının aziz hatırasını bir kez daha saygı ve şükran duygularımla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu vesileyle, tarih boyunca Milletimizi yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı; bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yâd ediyorum. Sözlerime, bugün birlikte olmaktan ve sizlere hitap etmekten duyduğum mutluluğu ve onuru ifade ederek başlamak istiyorum.

BUGÜNKÜ KONGRE İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN YOL HARİTASINI BELİRLEYECEKTİR

Değerli arkadaşlarım; yakın tarihinin en güçlü günlerini yaşayan Türkiye’nin heyecanı bugün burada yaşanmaktadır. Bu ruh ve benlik, bu çelikten irade ve bu inançlı kadrolar, işte bugün buradadır ve bu milli görev için ayağa kalkmıştır. Gerçek anlamda yol arkadaşlarının gönül birlikteliği ve Kıymetli Saraylı vatandaşlarımın desteğiyle hedefe mutlaka varılacaktır. AK Partinin bugünkü kongresi Saray’da iktidar yürüyüşünün yol haritasını ve kadrolarını belirleyecektir.
“DURMAYACAĞIZ, DÜŞMEYECEĞİZ, YILMAYACAĞIZ”
Değerli dava arkadaşlarım; bizim yegâne güç kaynağımız, Türk milletinin şaşmaz sağduyusu, temiz vicdanı ve yüreğidir. O vakit yarından tezi yok her kapıyı çalacağız. Her yüreği kucaklayacağız. Bıkmadan, usanmadan çalışacağız. Durmayacağız, düşmeyeceğiz, yılmayacağız. Yolumuz açık olsun. Cenab-ı Allah mahcup etmesin.
Değerli dava arkadaşlarım; bir kongreden ziyade muhteşem bir şöleni andıran bu toplantı, saflarımızı sıklaştırmak ve tazelenmiş bir inançla yola çıkmak için bir vesile olmuştur. Bu duygularla Tekirdağ’ın her köşesinden, ülkemizin her yerinden gelen vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Buradan gideceğiniz köylerimizde ve mahallelerimizde Kıymetli hemşehrilerimizin her birine en içten selam ve sevgilerimi götürünüz. Yüce Allah’ın, Saray, Tekirdağ ve Ülkemizin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde bizlerin emeğini karşılıksız bırakmayacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor ve kucaklıyorum. Allah’a emanet olun.”
DERVİŞ GÜVEN TAZELEDİ
Kongrede tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut başkan Samet Derviş, üyelerin desteğiyle güven tazeledi. Derviş’in yönetiminde şu isimler yer aldı:
“Ahmet Taşçı, Ali Uyar, Arif Cin, Avni Terzi, Bahtıgül Çüren, Burcu Demirlerli, Emine İrem Aşık, Gamze Masun, Hüseyin Özgül, İrfan Demirkapu, İsmail Gören, Kemal Tuncel, Mehmet Çetinkaya, Mustafa Elmaz, Nurdan Balkan, Sait Eray Nayır, Sami Boruç, Savaş Ağır, Sher Yeşil, Ümran Örslü.”
KİMLER KATILDI?
Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen kongreye, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Ak Parti Kurucu İl Başkanı Ahmet Kambur, Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, Ak Parti İlçe Başkanları, Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve partililer katıldı.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.