16.7 C
Saray

Ak Parti: Suyu tuzlukla değil muslukla verin

En Çok Okunanlar

Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, Saray Belediye Meclis Üyesi Can Terek ile birlikte bu sabahki patlama ile birlikte 2020’nin başından itibaren 5 defa patlayan Saray İçme Suyu Ana İsale Hattı hakkında açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Abdül Taşyasan’ın ayçiçeği üreticilerini ziyareti sırasında kullandığı “Tarlaya gübreyi tuzlukla atan çiftçi mazotu harmana veresiye alıyor” cümlesine gönderme yapan Derviş, “Sayın TESKİ çalışanları suyu halkımıza ‘tuzlukla’ değil muslukla verin. 1 yılda 4 kez aynı yerde boru patlıyorsa işi ehline vermek lazım” dedi

Saray İlçe Merkezi’nin su ihtiyacını karşılayan Ana İsale Hattında 2020’nin başından bu yana 5’inci defa patlama yaşanmasına Ak Parti Saray İlçe Teşkilatından tepki geldi.

Saray Belediye Meclis Üyesi Can Terek ile birlikte patlamanın yaşandığı noktayı ziyaret eden ve burada kısa bir açıklama yapan Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, şunları kaydetti:
“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi önemli bir bütçesi olan hizmet kurumudur. Belediyelerin ilk görevi bütçesinin büyük bir bölümüyle çöp temizliği yapmak. İkinci görevleri insanların evine suyu getirmek, üçüncüsü ise ulaşımı sağlamaktır. Seçim öncesi bunlar için kalıcı sözler var. En net görev sudur. Su medeniyettir. Bu hükümetin değil, belediyenin görevidir. Belediye su sorununu çözmek zorundadır. İsale hattını belediye yapacaktır. Kanalizasyon belediyenin görevi. Buyurun millet size verdi yetkiyi. Halkımızı mağdur etme hakkınız yok. Sayın TESKİ çalışanları suyu halkımıza “tuzlukla” değil muslukla verin. 1 yılda 4 kez aynı yerde boru patlıyorsa işi ehline vermek lazım.
AK Belediyeler bahane değil, hizmet üretir. Devleti ve vatandaşı için durmadan çalışır. Vatandaşını mağdur etmez. AK Parti yapar, onlar konuşur.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler