REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Akay: İstanbul’un artık sanayisini Çerkezköy’e getirmeyin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akay: İstanbul’un artık sanayisini Çerkezköy’e getirmeyin
310
31 Ağustos 2020 - 11:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte mahalle muhtarlarını ağırlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün sınırlarında 3 tane Organize Sanayi Bölgesi bulunan, kaliteli bir sanayi kenti olan Çerkezköy’e, İstanbul’un 3. sınıf artık sanayisini taşıma projesi var. Ne Tekirdağ, ne de Çerkezköy, hiç kimsenin arka bahçesi değil, olmamalı. Buna hep birlikte çocuklarımız ve torunlarımız için karşı çıkmak zorundayız” dedi

Pandemi dönemi nedeni ile uzun zaman sonra Çerkezköy’ün mahalle muhtarları ile bir araya gelindiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Hem dertleşelim, hem de Çerkezköy’ün sorunlarını konuşalım diye zaman zaman yaptığımız toplantıların yenisini gerçekleştiriyoruz” dedi.
DERTLERİ, SORUNLARI PAYLAŞALIM DİYE BİRARADAYIZ
Uzun süreli bir pandemi dönemi yaşandığını ve bunun hem kendi çalışmalarını, hem de Belediye çalışmalarında zaman zaman aksaklıklar yaşanmasına neden olduğunu belirten Akay, “Çerkezköy’ün dertlerini, sorunlarını paylaşalım diye bir aradayız. Bugün konuya Çerkezköy’ün en temel sorununu paylaşarak başlayacağım. Çerkezköy’de altyapı ve üstyapı sorunları, muhtarlarımızın dertleri, vatandaşlarımızın talepleri, kurumların Çerkezköy’e dair yatırım hedefleri gibi güncel konularımız var. Geleceğe dair yatırım konularımız var. Ancak bazı zamanlar, bazı anlar Çerkezköy’de dair geleceğe yönelik atılan adımların, 10 sene, 20 sene, 30 sene sonra Çerkezköy’e neler getirip, neler götüreceğini konuşuyor ve seslendiriyor olmamız lazım.
3. SINIF SANAYİYİ ÇERKEZKÖY’E GETİRMEK İSTİYORLAR
Bu konulardan biri bugün yine Çerkezköy’ün gündeminde. Bunu yaklaşık 1 senedir çeşitli ortamlarda seslendiriyorum. Bugün İstanbul’un artık sanayisini sınırlarında 3 tane Organize Sanayi Bölgesi bulunan, kaliteli bir sanayi kenti olan Çerkezköy’e taşıma projesi var. Ve bu mesele hiçbir kurum tarafından seslendirilmiyor. Bu konuyu bir kere daha gündeme getirme, 30 sene sonra bu şehrin çocuklarının nasıl bir Çerkezköy’de yaşayacağını tarif etme sorumluluğu bizde olduğu için bunu seslendiriyorum. TOKİ eliyle Kızılpınar’ın karşı bölgesinde, ÇOSB’nin hemen kıyısında İkitelli’deki 3. sınıf sanayiyi çevre duyarlılığı olan, çevre hassasiyetini daha da geliştirmeye çalıştığımız Çerkezköy OSB’nin hemen yanına kurma çabası ve mücadelesi var. Bugün için bu yapılanlar, birilerinin günü birlik ihtiyaçlarını karşılıyor gibi gözükebilir. Ancak 20 – 30 sene sonra bu şehrin çocukları, hepimizin torunları bu artık sanayinin sıkıntısını yaşayacak. O yüzden ses vermek zorundayız.
HERKESİN DUYARLILIĞINI BEKLİYORUM
TOKİ eliyle mağduriyet yaşatan kamulaştırmalarla beraber, bugün Kızılpınar’ın hemen karşısına İkitelli’deki artık sanayiyi maalesef taşıma mücadelesi var. Bu konuda tüm muhtarlarımızı bir kez daha duyarlılıklarını göstermeye davet ediyorum. Çerkezköy’ün gelecek vizyonunu doğru bir şekilde ortaya koyacaksak, bugün vatandaşlarımızın bizlere verdiği sorumluluğu doğru şekilde paylaşacaksak, Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy OSB gibi kurumların varlığı ile güçlenen kentimizin hemen yanına, başka hiçbir alan yokmuş gibi İstanbul’un artık sanayisini getirmeye çalışanlara karşı durmamız lazım.
BİZİM DÖNEMİMİZDE 224 MİLYON YATIRIM YAPILDI ÇERKEZKÖY’E
Vahap Akay’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da Çerkezköy ve Tekirdağ için 2014-2019 döneminin başarılı geçtiğini belirterek,  “Sadece 5 yıllık dönemde Çerkezköy’e TESKİ olarak 104 milyon TL,  Büyükşehir Belediyesi olarak da 87 milyon TL, son 1.5 yılla birlikte toplamda 224 milyon TL’lik yatırım ve harcama yaptık” dedi. Çerkezköy’e Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 6.5 yılda 224 milyon TL altyapı ve üst yapı yatırımı yaptığını da belirten Albayrak, “Çok rica ediyorum anlatsınlar bana onlar. 18 senedir iktidardalar ve Çerkezköy’e ne verdiler bunu konuşsunlar” açıklamasını yaptı.
Konuşmaların ardından mahalle muhtarlarının istek ve talepleri alındı ve toplantıya katılan basın mensuplarının soruları cevaplandırıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.