Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı 3 Kasım 2017 Kapaklı Belediye Meclis toplantısını terk eden AKP’li belediye meclis üyeleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin için gerçekleştirilen saygı duruşuna dahi katılmadan AKP’lilerin Meclisi terk ettiklerini belirten CHP Kapaklı İlçe Başkanlığı, “Her fırsatta Kapaklı’nın sorunlarıyla ilgileniyor ‘muş gibi’ görünen AKP’li siyasetçiler, Kapaklı’nın hastane gibi en temel meselelerinin görüşüldüğü toplantıya katılmayarak, amaçlarının Kapaklı’ya hizmet etmek olmadığını bir kez daha göstermişlerdir” ifadelerini kullandı.

“AKP’Lİ SİYASETÇİLER AMAÇLARININ KAPAKLI’YA HİZMET ETMEK OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞLERDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı 3 Kasım 2017 Kapaklı Belediye Meclis toplantısı terk eden AKP’li belediye meclis üyeleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. CHP Kapaklı İlçe Başkanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
3 Kasım 2017 günü yapılan Kapaklı belediye meclis toplantısı, kamuoyunun bildiği üzere, AKP’li meclis üyelerinin kendilerince gerçekleştirdikleri protestoya sahne oldu. AKP’li belediye meclis üyeleri, genel siyasette yaşanan tartışmaları Kapaklı belediye meclisine yansıtarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için gerçekleştirilen saygı duruşuna dahi katılmadan toplantıyı terk ettiler. Her fırsatta Kapaklı’nın sorunlarıyla ilgileniyor ‘-muş gibi’ görünen AKP’li siyasetçiler, Kapaklı’nın hastane gibi en temel meselelerinin görüşüldüğü söz konusu toplantıya katılmayarak, amaçlarının Kapaklı’ya hizmet etmek olmadığını bir kez daha göstermişlerdir.
“MECLİS TOPLANTISINI TERK ETMELERİNİ HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”
Çiçeği burnunda bir ilçe olan Kapaklımıza, hiçbir devlet yatırımının gelmediği, okulu, kültür merkezini, hastane tadilatını Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yaptıkları bir ortamda, iktidar partisinin temsilcileri olan meclis üyelerinin Kapaklı’ya yapılacak hizmetlerin görüşüldüğü belediye meclis toplantısını genel siyaset arenasına çevirerek terk etmelerini halkımızın takdirine bırakıyoruz. Unutulmamalıdır ki Kapaklı belediye meclisi, genel siyaset konularının değil; Kapaklı’nın çeşitli siyasi parti görüşlerine sahip olan vatandaşlarının bütününün sorunlarının görüşüleceği yerdir. Kapaklı belediye meclisi, siyasi parti genel başkanları arasında yapılan tartışmaların konuşulduğu bir mecra değil, Kapaklı’ya yapılacak hizmetlerin görüşüldüğü bir alandır.
“CHP ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ’DA BİR KEZ DAHA 12-0 YAPACAK”
Şayet AKP’li meclis üyeleri genel siyaset hususunda görüş bildirmek istiyorlarsa, Kapaklı belediye meclis toplantıları dışında bu görüşlerini bildirebilirler. Fakat öyle görünmektedir ki, maalesef kendilerinin amaçları görüş bildirmek yahut Kapaklı’ya hizmet etmek değildir. Kapaklı ve Tekirdağ Büyükşehir belediye meclisinin Cumhuriyet Halk Partili üyeleri, Kapaklı’ya hizmet etmeye devam edecek ve CHP önümüzdeki yerel seçimlerde Tekirdağ’da halkımızın desteğiyle, büyük bir coşkuyla bir kez daha 12-0 yapacaktır.”