Saray Belediyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy Tekirdağ Süper Amatör Lig’de Saray Belediyespor’un liderliğiyle tamamlanan ilk yarıyı değerlendirdi. Futbol takımının bir bütün olarak şampiyonluğa inandığını ifade eden Aksoy, “Bugüne kadar özveriyle oynayan futbolcularımız, teknik heyet ve yönetimimiz şampiyonluğa kenetlenmiş durumda. Ancak bu tek başına yeterli değil. Saray’ın da bir bütün olarak Belediyesi, siyasi partileri, STK’ları, iş adamları ve esnafı ile bu şampiyonluğa inanması ve istemesi gerekiyor. Saray bunu başardığında şampiyonlukta gelecektir” dedi.

Tekirdağ Süper Amatör Ligde 2018-2019 sezonun ilk yarısını lider tamamlayan Saray Belediyespor’da Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy değerlendirmelerde bulundu.
SAHADA SARAY’A YAKIŞAN BİR TAKIM VAR
Futbol takımının performansı ile göz doldurduğunu ifade eden Aksoy, takım olmanın sonuçlarına vurgu yaparak, “Bu sezon kelimenin tam anlamıyla takım olduk. Sahada karakteri ile mücadelesi ile Saray’a yakışan bir takım var. Futbolcularımız büyük bir özveri ile sahada ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Özelikle son haftalarda çok iyi futbol oynuyoruz. Bu iyi oyun hem liderliği getirdi hem de tribünlerin dolmasını sağladı. Sezonun ilk yarısındaki bu başarıda en büyük pay futbolcularımızın ve teknik heyetindir. Bu başarıyı ligin ikinci yarısında da sürdüreceklerine gönülden inanıyorum” dedi.
SARAY ŞAMPİYONLUĞA GİDEN TAKIMA SAHİP ÇIKMALI
Kulüp olarak zor bir süreç geçirdiklerini de dile getiren Aksoy, “Ülkenin içinden geçtiği ekonomik durum ortada. Bu zorlu süreçte maddi olarak büyük zorluklar yaşıyoruz. Bu zorlukları aşmak için takıma sahip çıkılması gerekiyor. Takımın şampiyonluk hedefine ulaşabilmesi için Saray’ın da bir bütün olarak Belediyesi, siyasi partileri, STK’ları, iş adamları ve esnafı ile bu şampiyonluğa inanması ve istemesi gerekiyor. Saray bunu başardığında şampiyonlukta gelecektir. Bu birlik ve beraberliği sağlamak için önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir gece düzenleyeceğiz. Şimdiden yüreği Saray Belediyespor sevgisiyle atan bütün Saraylıları bu geceye katılmaya, şampiyonluk hedefine kilitlenen takımlarına sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.