Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“CUMHURİYET SEVDALISI TEKİRDAĞ HALKININ ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTUĞU GÜNDÜR”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurutuluşunun 95. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:
“13 Kasım güzel Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtulduğu, yürekleri Atatürk sevgisiyle çarpan, Cumhuriyet sevdalısı Tekirdağ halkının özgürlüğe kavuştuğu gündür. Özgürlük ve bağımsızlığından tarihin hiçbir döneminde ödün vermeyen milletimiz, en zor zamanında “Ya istiklal, ya ölüm” diyen Ata’mızın önderliğinde, Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvelin ordularına en ağır yenilgileri yaşatarak şanlı bir destan yazmıştır.
“ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Savaş meydanlarında kazanılan büyük zaferler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile taçlandırılmıştır. Özgürlük, bağımsızlık ve milli egemenlik esaslarına dayanan Cumhuriyet’imiz, Türk tarihinin en büyük demokrasi, çağdaşlaşma ve kalkınma projesidir. Bizler Cumhuriyet nesilleri olarak tarihten aldığımız dersler sayesinde vatanımıza sahip çıkıyor ve Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatmaya devam ediyoruz. Çağdaşlaşma yolunda Atatürk ilke ve devrimleri en önemli rehberimizdir.
“SAYGI İLE VE ÖZLEMLE ANIYORUM”
En büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracağımız günleri hep beraber görebilme ümidiyle, tüm Tekirdağ halkının Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.