REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Albayrak: “Siyasi görüşe göre ayrımcılık yapıldı”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Albayrak: “Siyasi görüşe göre ayrımcılık yapıldı”
194
29 Haziran 2020 - 11:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  ‘Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimine’ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin davet edilmemesine tepki gösterdi. ‘Kamu hizmetinde büyükşehir belediyeleri dışlanamaz’ başlığıyla bir açıklama yayımlayan Albayrak, “İktidar partisine mensup ilçe belediye başkanlarının törene davet edilmiş olması, siyasi görüşe göre yapılan ayrımcılığın en somut göstergesidir” dedi

Başkan Albayrak’ın açıklaması şu şekilde:
“Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin davet edilmemesini düşündürücü buluyor ve üzüntüyle karşılıyoruz.

Ergene Çevre Koruma Projesi Derin Deşarj Hattı Projesi kapsamında gerçekleştirilen tören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısıyla; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Sayın Çiğdem Koncagül, AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, ilçe belediye başkanları ve AKP teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Çevreye duyarlı bir hizmet anlayışı benimseyen ve beş temel vizyonu arasında ‘sanayi’ vizyonu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin açılış törenine davet edilmemesi, farklı siyasi partilerden seçilmiş belediye başkanları tarafından yönetilen belediyeleri dışlayan bir anlayışın ürünüdür. İktidar partisine mensup ilçe belediye başkanlarının törene davet edilmiş olması, siyasi görüşe göre yapılan ayrımcılığın en somut göstergesidir.

Projeyle ilgili ilanlarda ‘Ergene Havzası’ndaki yerel yönetimler maalesef senelerce buranın korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi’ ifadelerine yer verilerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plansız sanayileşmeden kaynaklanan çevre kirliliğindeki sorumluluğu bölge belediyelerine yüklenmiştir. Unutulmamalıdır ki, sanayi tesislerine ruhsat verme ve denetleme yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aittir.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi hizmetin siyaseti olmaz. Bu sebeple hizmet süreçlerinde yerel yönetim kurumları dışlanmamalıdır.

Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da büyük ailem olarak gördüğüm Tekirdağ’a her alanda en iyi hizmeti verebilmek adına bakanlıklarımız ve tüm devlet kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor ve bu konudaki çağrımı kamuoyu ile saygıyla paylaşıyorum.”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.