21.7 C
Saray

Ali Naki Türkiye’nin ‘en’leri arasında

En Çok Okunanlar

Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Kros Kız Takımı, Marmara Bölge Birinciliği yarışmalarında 4’üncü olarak adını Türkiye’nin en iyi 24 okulu arasına yazdırdı

Spordaki başarıları ile Saray’ın adını tüm Türkiye’ye duyuran Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi başarılarına bir yenisi daha ekledi.

Tekirdağ İl 1’incisi unvanı ile Balıkesir’de düzenlenen Kros Bölge Türkiye Birinciliği yarışmalarına katılan ANEAL Kros Kız Takımı, yine kürsüdeydi. 16 takım arasından Marmara Bölge 4’üncüsü olan Ali Naki’nin kızları adını Türkiye’nin en iyi 24 okulu arasına yazdırdı. 4 yıl önce de Malatya’da Türkiye Finali koşan ve Türkiye 15’incisi olan ANEAL Kros Kız Takımı aynı gururu Saray’a bir kez daha yaşatmış oldu.

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi’nin sportif alandan elde ettiği başarıda büyük payı olan Beden Öğretmeni Oktay Güntaş, tarihi başarı sonrası şunları ifade etti:
Kros Kız Takımımız Tekirdağ İl Birincisi olarak bölge yarışmalarından Tekirdağ’ı temsil etme hakkını kazanmıştı. Türkiye’de 6 bölgede grup yarışmaları düzenlendi. Biz ANEAL olarak Balıkesir’de düzenlenen Marmara Bölge Birinciliği yarışmalarına katıldık ve 16 il arasından ilk 4’e girmeyi başardık. Bu önemli başarı ile adımızı Türkiye’nin en başarılı 24 okulu arasına yazdırdık. Spor Liselerini bile geride bırakarak elde ettiğimiz bu başarı bizim için çok değerli ve anlamlı. Şimdi önümüzde puanlı atletizm il birinciliği yarışmaları var. En iyi şekilde o yarışlara hazırlanacağız ve yine ilçemizi gururlandırmak için mücadele edeceğiz. ANEAL ailesi olarak bir okuldan çok profesyonel bir kulüp havasını yakaladığımız için yıllardır çok mutluyuz. Başarının ekip işi olduğunu okul idaremiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve beraber çalıştığımız beden eğitimi öğretmen arkadaşlarımızla birlikte ortaya koyuyoruz. Herkesin bu başarıda büyük emeği var. Ayrıca yıllardır yarışmalara giderken araç ve sportif malzeme konusunda desteği esirgemeyen belediyemize okulumuz ve sporcularımız adına teşekkür ederiz” dedi.

Önceki İçerikCHP’li belediyeler eylem yapacak
Sonraki İçerikKar geliyor
- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler