Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükyoncalı Mahallesi’ni ziyaret etti. Esnafla bir araya gelen ve esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Özen, Kapaklı yönünden Büyükyoncalı’ya girişi sağlayan kavşağın kapatılmasının esnafı ve vatandaşı zor durumda bıraktığını söyledi. Sorunun çözümü için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini söyleyen Özen, “Biz Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen Büyükyoncalı Mahallesi’nde esnafla bir araya geldi.
BU İŞİN CHP’Sİ AK PARTİSİ, MHP’Sİ YOK
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte esnafı tek tek ziyaret eden Özen, sorunları ve talepleri dinledikten sonra açıklamalarda bulundu.  Büyükyoncalı esnafının en önemli sorununun Kapaklı yönünden Büyükyoncalı’ya girişi sağlayan kavşağın kapatılması olduğunu söyleyen Özen, şunları dile getirdi: “Burada yaşayan herkesin düşüncesine saygı gösterilerek buradaki eksikliğin giderilmesi lazım. Bu nasıl olacak herkesin katkısı ile. Eğer suçlu aramaya kalkarsan o öyle yaptı, bu böyle yapacak derse hiçbir şey olmaz. Burada yaşayan insanlar bu sıkıntıyı çeker. Burada bir bedel varsa, bu bedeli herkes ödeyecek. Kim yaptı kara yolları mı, kara yollarına gidilecek. Bunun CHP’si Ak Partisi, MHP’si yok. Çünkü mağdur olan sizsiniz, esnafımız, burada yaşayan insanlarımız.
İNSANLARIMIZIN RAHATA KAVUŞMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Şimdi biz bu olayı farklı yönlere çekersek, 92’de şöyle oldu 96’da böyle oldu dersek bunun içinden çıkamayız. Burada bir mağduriyet var, yanlışlık var. Yanlışı düzeltmek de iktidarın elinde. Yerel iktidarın da yapacağı varsa, onlar da taşın altına elini koyacak, genel iktidar da taşın altına elini koyacak. Bu insanları mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Onun için işleri siyasete dökmeden, gidilmesi gereken karayolları ise karayolları belediyeyse belediye hükümetse hükümete. Herkes gidecek taşın altına elini koyacak. Bu insanların rahata kavuşması için mücadele edecek.
ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ
Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.  Bizim yerel ve genel iktidarla iletişimimiz iyi. Gideceğiz bu esnafın rahatı için, bu esnafın kazancı engellendiği için gerekli her yere dilimizin döndüğünce, mantığımızın erdiğince açıklamalarda bulunacağız, yardım isteyeceğiz.”
BU İŞ BİZİM İÇİN NAMUS MESELESİ
Başkan Özen’in ardından Saray Belediye Meclis Üyesi Önder Çelik’te açıklamalarda bulundu. Sürecin takipçisi olduklarını ifade eden Çelik, “Bu iş artık bizim için namus meselesidir. Bizim 3 yıl, 5 yıl beklemeye tahammülümüz yok. Bu sorun biran önce çözülmelidir. Biz Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın bu sıkıntısını en kısa sürede çözme gayretindeyiz” dedi.