İYİ Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve iktidar partisi ile sürekli diyalog halinde olacağını söyleyen Özen, “Saray’ın sorunlarını 2 yıl içinde çözeceğim” dedi.

İYİ Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen Pazar günü saat 11.00’de Mercan Restoran’da basın mensuplarını ağırladı.
Yerel seçim çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi veren Özen, “Adaylığımızı açıkladığımızdan günden bugüne çok önemli bir mesafe kat ettik. Önümüzde 20 günlük bir süre daha var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirerek, seçimi mutlaka kazanmak istiyoruz” dedi.
Özen’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:
Saray Belediyesi çalışanları mesai saatleri içinde CHP’nin adayı için seçim çalışması yapıyor, bunu da bütün Saray halkı görüyor. Bu durumun ahlaki olmadığını düşünüyorum ve takdiri Saray halkına bırakıyorum.
Saray Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini herkes görüyor. İlk işimiz bu yönetim sorununu ortadan kaldırmak ve belediyenin ekonomik tablosunu hızlıca düzeltmek olacaktır.
Saray’da birikmiş çok fazla sorun var. Ekonomik yapıyı düzelttikten sonra hızlıca bu sorunlara eğileceğiz. 2 yıl içinde Saray’ın bütün sorunlarını çözeceğiz.
Vatandaşlarımızın öncelikli beklentileri otogar, trafik ve park sorununun çözümü, roman mahallesine yönelik çalışmalar ve termal suyun hızlı bir şekilde halkın yararına olacak şekilde kullanılması. Bu talepleri en kısa sürede yerine getirmek bizim boynumuzun borcudur.
Ali Özen seçimi kazandığında Ak Parti veya CHP’ye geçecek yönünde söylentiler var. Bu gibi söylentileri İYİ Parti’nin seçimi kazanacağını görenler algı oluşturmak için ortaya atıyor. Ben bugüne kadar duruşundan taviz vermemiş bir insanım. Bugünden sonra da bu böyle olacak.”