CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş dün akşam Ladin Sokak’ta Roman vatandaşlarla buluştu. Erkiş’i davul zurna ile büyük bir coşkuyla karşılayan ve bağrına basan Romanlar ‘Amaro Çovo Özgen Erkiş’, İmparator Özgen Erkiş’  sloganlarıyla mahalleyi inletti.

“SİZLERE MİNNETTARIM”
CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş dün akşam Ladin Sokak’ta Roman vatandaşlarla buluştu. Özgen Erkiş’i bağrına basan Roman vatandaşlar ‘Amaro Çavo Özgen Erkiş’ (Bizim Çocuk Özgen Erkiş), İmparator Özgen Erkiş, Saray seninle gurur duyuyor, kıskananlar çatlasın’ sloganlarıyla mahalleyi yerinden oynattı. Sevgi seli karşısında coşkulu bir konuşma yapan Özgen Erkiş şöyle konuştu:
“ Bugün, buraya kadar nasıl geldiğim ayrı bir tartışma konusu. Ama bu saatten sonra beni bırakmayacağınız tartışma götürmez bir gerçek. Ben ne imparator, ne kral ne de otoriteyim. Şu 50 bin kişilik Saray’da sizlerin 50 binde biriyim. Ben babamdan ileri çocuğumdan geriyim. Ben başlarken ve biterken içinizden biriyim. Buraya en az kendim kadar güvendiğim Meclis üyelerimle, İlçe Başkanımla, Yönetim Kurulumla Belediye Başkanımızla beraber projelerimizi anlatmak için gelmiştik. Ancak ne mümkün. Anlıyorum ki bizim kendimizi Bizim Özgen’i dolayısıyla kendilerini bir proje olarak görüyorlar. Projenin aslı olarak beni görüyorlar sanıyorum. Ancak hiçbir mahalli seçim böylesine büyük, böylesine coşkulu, böylesine kararlı ve böylesine adanmış bir topluluğu bir arada göstermemiştir. Bu açıdan sizlere minnettarım.
“HİÇBİR AMARO ÇAVOYU YALNIZ BIRAKMAYACAĞIM”
Yapılacak çok işimiz var, sorunlarımız büyük biliyorum. Bugün durduğum yerden sorunlarınızı çözmek için ufkumun daha genişlediğini de görüyorum. Artık daha ötesini görebiliyorum. Bu benden bir keramet olduğundan değil, adına Saray halkı denilen, adına Ladin Sokak denilen omuzlarındayım. Benim gibi kendini bilen, haddini bilen mütevazı ancak arkasında sizler gibi inleyen, kükreyen aslanlar olduğu zaman gölgesini bile çiğnetmeyecek kadar cesur. Çok iyi biliyorum ki sizlerle Belediyecilikte her nereye varılacaksa Türkiye çapında, gerekirse dünya çapında her nereye varılacaksa varılacaktır. Ve çocuklarımızın gülen gözleri için ve evlatlarımızın gülen gözleri, geleceği için bir büyük zafer bu saatten sonra hiçbir şeyi affetmeyecek kadar tırnakla sökülüp koparılacaktır. Her birinizi ismiyle öğrenmeye gayret ettiğimden sizleri ne kadar önemsediğimi anlarsınız. Her birinizin hayat öyküsünü, çoluk çocuğunun derdini öğrenme gayretinden sizi ne kadar sevdiğimi bilirsiniz. Hiçbir hemşerimi, bu sokağın hiçbir sakinini, şartların bugüne kadar ihmal etmiş olduğu hiçbir evladımızı, hiçbir Amaro Çavoyu yalnız bırakmayacağım, söz veriyorum.
“SİYASETLE SANATIN BULUŞTUĞU YERDE BENİ KUCAKLADINIZ”
Ne söyleyeceğimi bilemiyorum, mutluluktan şaşkın gibiyim. Bana bugünü de yaşattığınız için, bu duyguları yaşattığınız için her birinize minnettarım. Şimdi buradan bütün hemşerilerime yüreğimin en derinliklerinden sesleniyorum. Size Saray’a bu güzellikler bizden kalsın. Bugünlerden bir şeyler bizden kalsın. Sizden almak isterler bizi söyleyin. Geleni bize gönderin, bizden alsın. Cümlelerin yetmediği yerde doğal olarak şiire, sanata sarıldım. Çünkü siz bugün burada siyaset adına sıradan bir karşılama yapmadınız. Siyasetin sanatla buluştuğu yerde beni kucakladınız. Sizi anlatmak için söz yetmezdi. Sanat gerekirdi, şiir gerekirdi. Şiirin tadındaki bu güzelliğiniz 5 yıl boyunca sürsün, 10 yıl boyunca sürsün istiyorum.”
“31 MART’TA ONU SARAY’IN BAŞKANI İLAN EDECEĞİZ”
CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş’in ardından kısa bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban,“10 yılın başkanı Nazmi Başkanınız hepinize sevgiler ve saygılar sunuyor. Ama 10 yılın başkanı Nazmi Abiniz enerjisini bundan sonra Özge Başkana veriyor. O benim kardeşim. 25 -30 yıl önce yan yana yürüdük. Yine bu mahallelerde beraberdik. Şimdi onu Nazmi Başkandan sonra 31 Mart’ta Saray’ın başkanı ilan edeceğiz” dedi.
KARŞILIKLI ROMAN HAVASI OYNADILAR
Konuşmaların ardından Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş Roman vatandaşların coşkusuna ortak olarak karşılıklı roman havası oynadı.