Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptığı, “2019 yılı sonuna kadar, Başbakanımızın talimatı var, tekli eğitime geçeceğiz” açıklamasının ardından, Saray’da ‘tekli eğitime geçmeye hazır mıyız sorusu?’ sorusu öğrenci velileri tarafından dile getirilmeye başlandı. Tekli eğitime geçmek için Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, “Saray önümüzdeki eğitim öğretim yılıyla birlikte tekli eğitime geçmeye tamamen hazır olacak” dedi.

Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan Saray’ın bir kaç ufak dokunuşla tekli eğitime geçmeye hazır olacağını söyledi.
YENİ MAHALLEYE 8 DERSLİKLİ ORTAOKUL BİNASI YAPILACAK
Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarını hızlandırdığını ifade eden Aslan, tekli eğitim kapsamında yapılacak çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:
“Öncelikle Büyükyoncalı Yeni Mahalleye 8 derslikli yeni bir ortaokul binası kazandıracağız. İhale süreci önümüzdeki günlerde tamamlanacak bu bina önümüzdeki eğitim öğretim yılıyla hizmete başlayacak.
BÜYÜKŞEHİR’İN YAPTIRDIĞI 40 DERSLİKLİ 3 OKULU ETKİLEYECEK
Büyükşehir Belediyemizin yaptırdığı 40 derslikli Meslek Lisesi Binası önümüzdeki eğitim öğretim yılıyla birlikte kapılarını açacak. Bu binada tek eksikliğimiz atölyelerin olmaması. Bu konuda Bakanlığımıza taleplerimizi ilettik. Atölyelerin olacağı bina önümüzdeki eğitim yılına kadar yapılacak. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eski binasını Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak kullanmayı hedefliyoruz. Kemalpaşa Mahallemizde İlkokul eksikliğimiz var. Kız Meslek Lisesinden boşalacak binayı da ilkokul olarak kullanmayı planlıyoruz.
ANAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİN İKİNCİ YARISINA YETİŞECEK
Cumhuriyet İlkokulu’nun arka tarafına yapılan Anaokulu’nu içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirmek istiyoruz. Doğalgazla ısınacak anaokulumuz için Gazdaş’a gerekli başvuruları yaptık.
ESKİ HASTANE BİNASI EĞİTİME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ
Eski Hastane binamızı da eğitime kazandırmak istiyoruz. O binayı iş okulu olarak kullanmayı planlıyoruz. Keşif için başvurularımızı yaptık, önümüzdeki günlerde o binada inceleme yapılacak.  Bu inceleme sonrası binanın kullanılıp kullanılamayacağı yönünde karar verilecek.”
SARAY’IN EĞİTİMDEKİ BAŞARISI DAHA DA YUKARIYA ÇIKACAKTIR
Bu çalışmaları tamamladığımızda Saray tam anlamıyla tekli eğitime hazır hale gelecek. Yeni eğitim alanlarımızla birlikte Sarayımız eğitimdeki başarısı daha da yukarılara çıkaracaktır.”