İlçe merkezinde bulunan bazı evlerin dış bahçesinde bulunan çeşmelerinden harcanan suyun gideri olmadığı için sokaklara akıtılması dikkat çekiyor. Uzun zamandır alt yapı çalışmaları sebebiyle sıkıntı çeken vatandaşların çilesi, sokaklara akıtılan atık su ile bir kat daha artıyor. Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

atık sular yollara akıyorVATANDAŞLAR ZORLUK YAŞIYOR

Saray ilçe merkezinde 3 yıldır sürdürülen alt yapı çalışmalarının neredeyse sonuna gelindi ve üst yapı çalışmalarının başlamasıyla hem yol hem de çevre düzenleme çalışmaları hız kazanacak. Fakat ilçe merkezinin belirli noktalarında, özellikle bahçeli müstakil evlerde kullanılan suyun sokaklara akıtılması dikkat çekiyor. Atık suyun yollara akıtılmasıyla birlikte çamur ve su öbekleri oluşuyor. Yollarda gerek yaşlılar gerekse küçük çocuklarıyla ve çocuk arabalarıyla yürüyen vatandaşlar bu durumdan olumsuz etkileniyor.

ATIK SULAR SOKAKLARA AKIYORRÖGARLARI DA TIKIYOR

Yıllardır süren alt yapı çalışmaları sebebiyle çevre düzenlemeleri askıya alınan ilçe merkezinde, sokaklara akıtılan atık suların taşıdığı küçük çaplı çöpler rögar mazgallarını da tıkadığı görülüyor. Ani yaz yağmurları ve her hangi bir boru patlaması sonucunda sokak ve cadde üzerinde su baskını ve birikintisini engellemesi gereken mazgallar, işlevini yitirmiş durumda.