Süleymanpaşa’daki Tekirdağ Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Olimpik Yüzme Havuzu’na yönelik ilgisizlik, lakayıtsızlık ve vurdumduymazlık milli sporcularımızı ve öğrencilerimizi mağdur ediyor. Skorbordu çalışmayan, yüzme panelleri olmayan, musluklarından su akmayan, duşluklarından soğuk su aktığı için kimsenin duş alamadığı yüzme havuzu, öğrencilerimizi yarışmalardan da ediyor! CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Her yıl Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Yıldız, Genç, Açık Yaş Baraj Geçme Yarışları ve Teşvik Yarışları yapılıyor. Ancak Tekirdağ Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki teknik donanım eksikliği sebebiyle Baraj Geçme Yarışları yapılamadı, çocuklarımız Edirne’ye gitmek zorunda kaldı” dedi.

1 YILDIR GİDERİLEMEYEN SORUN, BAKALIM 1 HAFTADA ÇÖZÜLECEK Mİ?
Aygun, Olimpik Havuz’daki eksikliklerin 1 yıldır giderilemediğini, maliyet yüksekliği nedeniyle ödenek alamadığını vurgulayarak, “Tekirdağ’dan Anadolu yıldızları çıkaramayacak mıyız?” diye sordu. Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş’ın 15 kalemdeki eksikliğin Pazartesi itibarıyla giderileceğini, Ankara’dan skorbord firmasının çağrıldığını söylediğini aktaran Aygun, “Bakalım sözler tutulacak mı? Takipçisiyiz. 1 yıldır giderilmeyen sorun, bakalım 1 haftada çözülecek mi” dedi.
“TASARRUF YAPILACAKSA MAKAM ÖDENEKLERİNİ DÜŞÜRMEK YETERLİDİR”
Koskoca Tekirdağ’da gençlerimize ve milli sporcularımıza reva görülen bu anlayışı kabul etmediğini söyleyen Aygun, şöyle konuştu:
“Bu havuz kentimize yakışmıyor. Skorbord’u çalışmayan, duşluklarından soğuk su akan, yüzme dönüş panelleri olmayan, tuvaletleri dökülen havuz, milli sporcularımızı, kulüplerimizi, yüzme eğitimi alan öğrencilerimizi mağdur ediyor. Bu ülkenin gençleri, Tekirdağ’ın göbeğindeki bu ilgisizliği ve öğrencilerimize reva görülen umursamazlığı hak etmiyor! Yüzme havuzundaki eksiklikler nedeniyle geçen hafta baraj geçme yarışları yapılamadı, yarışlar Edirne’ye havale edildi! Tekirdağ’dan Anadolu Yıldızları çıkaramayacak mıyız? Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş ile görüştüm. 15 kalemdeki eksikliğin Pazartesi itibarıyla giderileceğini, Ankara’dan skorbord firmasının çağrıldığını söyledi. Bu sözlerin yerine getirilip getirilmediğini yakından takip edeceğim. Bu ülkenin gençleri ve çocukları sahipsiz değildir. Atatürk’ün emaneti olan gençlerimizi, umursamaz ve vurdumduymaz zihniyetlere bırakmayacağız! Eğitimde ve spor yatırımlarında maliyet yüksekliği ya da tasarruf, mazeret olamaz. Tasarruf yapılacaksa şatafatı azaltmak ve makam ödeneklerini düşürmek yeterlidir!”