Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Mersin’in Mut İlçesinde doğal gaz ile ilgili yaptığı açıklama Tekirdağ’daki Ak Partili Milletvekili ve yöneticileri kızdıracak cinsten. Ak Partililerin ‘Saray’a doğalgazı biz getirdik’ yönündeki açıklamalarına karşın Bakan Elvan’ın bir vatandaşın doğalgaz talebine ‘belediye elimizde değil ki getirelim’ şeklinde cevap vermesi, hem Ak Parti’nin hizmet anlayışını hem de Belediyelerin doğal gaz hizmetini vatandaşla buluşturmadaki önemini ve rolünü ortaya koydu.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan hafta sonu Mersin’in Mut ilçesindeydi. Partisinin ilçe kongresine katılan bakan Elvan’a bir vatandaş “sayın bakanım ilçemize doğalgaz istiyoruz” diye seslendi. Bu isteğe Kalkınma Bakanı Lütfi elvan “belediye elimizde olsaydı bu iş bitmişti” diye cevap verdi.
OY VERMEDİĞİMİZ İÇİN CEZALANDIRILIYORUZ
Kalkınma Bakanı ile aralarında geçen bu diyalogu kamera ile kaydeden vatandaşlar “oy vermediğimiz izin cezalandırılıyoruz” dedi. Aldıkları cevap karşısında şaşkına dönen vatandaş çektikleri videoyu sosyal medya hesaplarından da paylaştılar.
BELEDİYE MHP’DEN OLUNCA DOĞALGAZ GİTMİYOR MU?
30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Yönetim Seçimlerinde Mut belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi’nden Nebi Yılmaz kazanmıştı. Doğalgaz için platform kurduklarını belirterek Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan doğalgaz isteyen vatandaş “belediye elimizde olsaydı bu iş bitmişti” yanıtını aldı. Videoyu çeken vatandaş da Bakan Elvan’a “sayın bakanım belediye zaten yanınızda” diye cevap verdi.
SARAY’A DOĞAL GAZ AK PARTİ’YE RAĞMEN Mİ GETİRİLDİ?
Bakan’ın bu açıklamalarından ardından gözler ‘Saray’a doğalgazı bir getirdik’ diyen Ak Partili Milletvekili ve yöneticilere çevrildi. Zira geçtiğimiz hafta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın Saray’da doğal gaz kullanmaya başlayan hanelere gerçekleştirdikleri ziyaretler esnasında ‘Doğal gazı birlikte getirdik’ açıklamasından rahatsız olan Ak Partililer, sosyal medya hesaplarından paylaştıkları, içeriğinde pinokyo bulunan görsellerde, Albayrak ve Çoban’dan ‘Bu iki kafadar Saray ilçemize doğalgazı getirdiklerini söylemiş’ cümlesini kullanarak bahsetmişlerdi. Ak Partililerin bu paylaşımlarına karşın Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Mersin’in açıklamaları, ‘Saray’a doğalgaz Ak Parti’ye rağmen mi geldi?’  sorusunu gündeme getirdi.
BELEDİYE OLMADAN BU İŞLER OLMUYORMUŞ!
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yaptığı açıklama belediyeler olmadan doğal gaz hizmetinin de sağlanamayacağını ve belediyelerin doğal gaz hizmetini vatandaşla buluşturmadaki rolünü ortaya koydu. Ayrıca Ak Parti’nin hizmet anlayışını da yansıtan bu açıklamaya Tekirdağ’daki ve ilçemizdeki Ak Partililerin nasıl bir yanıt vereceği merak konusu.