13 C
Saray

Baldızını üniversitede işe alan rektör: Allah’tan korkmayanlar için yaşasın cehennem

En Çok Okunanlar

Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’nun baldızı Nihal Tan Kaçar’ı üniversite kadrosuna atadığı ortaya çıktı. Tabakoğlu kendini, “Allah’tan korkmayanlar için yaşasın cehennem” diyerek savundu

Geçtiğimiz yıl Pamukkale Üniversitesi eski rektörü Hüseyin Bağ, Personel Daire Başkanlığı kadrosunda “Kişiye özel” açtığı ilanla eşi Derya Bağ’ı atamıştı.Yapılan bu atama kısa süre içerisinde kamuoyunda tepkiyle karşılanmış, ve Hüseyin Bağ’ın rektörlük görevine son verilmişti. Yaşanan bu olayın ardından rektörlerden yapılacak atamalarda ve kadro alımlarında daha dikkatli olmaları beklenirken, Trakya Üniversitesi’nde skandal bir olay yaşandı.
REKTÖRDEN BALDIZINA ‘KADRO’ KIYAĞI
Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu, baldızı Nihal Tan Kaçar’ı üniversitede kadro açarak işe aldı.Kısa süre içerisinde sosyal medyada tepki çeken olay, birçok kullanıcının dikkatini çekti ve Tabakoğlu’ndan konuya ilişkin bir açıklama beklendi.
“ALLAH’TAN KORKMAYANLAR İÇİN YAŞASIN CEHENNEM”
Tabakoğlu da Twitter hesabından olayla ilgili bir paylaşım yaptı.Tabakoğlu, “Aile ve Sosyal politikalar bakanlığında kadrolu bilgi işlem memuru idi. Aday memurluğu bitince muhafakat (Muvafakat) istedi kurumu verdi. Bizimde (-de ayrı) bilgi işlemde ciddi ihtiyaç vardı kabul ettik. 3 yıldır çalışıyor. Evli çocuklu bir hanım. Allah’ tan korkmayanlar için yaşasın cehennem.” dedi.
DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞTİ
Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu, 2018 Sayıştay raporuyla ortaya çıkan, tüketilmediği halde tüketilmiş gibi görünen tıbbi malzemelerden dolayı üniversite hesabındaki 6 milyon TL’lik açık ve mevzuata aykırı ek ödemelerle gündeme gelmişti. 6 milyon TL’nin akıbeti hala bilinmiyor.
YAZIM YANLIŞLARI DİKKAT ÇEKTİ
Öte yandan Tabakoğlu’nun attığı tweetinde yaptığı yazım yanlışları da dikkatlerden kaçmadı.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler